[Správy] Bitcoin za 60 000 – Nie je to o tom ”či”, ale ”kedy” • Senátor z Montany obhajuje Bitcoin a ďalšie novinky

BITmarkets BITmarkets

Bitcoin za 60 000 – Nie je to o tom ”či”, ale ”kedy” • Senátor z Montany obhajuje Bitcoin • Thajsko aktualizuje program ICO Licensing Progress • Nová forma akceptácie kryptomien

Bitcoin za 60 000 – Nie je to o tom ”či”, ale ”kedy”

Napriek tomu že Čína posilňuje svoje regulácie a orgány USA odmietajú naďalej Bitcoin ETF, slávne tváre znovu potvrdzujú svoje presvedčenie. Presvedčenie, že ceny Bitcoinu by mohli dosiahnuť do roku 2020 až 60 000 dolárov. Spoluzakladateľ spoločnosti BTCC Bobby Lee a Tom Lee spoluzakladateľ Fundstrat Global Advisors predpovedali v posledných dňoch zmeny vo vývoji najväčšej kryptomeny.

Bob Lee si stojí za svojou predpoveďou 20K za BTC v roku 2018. Pritom uvádza, že rozvíjajúce sa trhy BTC/USD, ich najvyššie hodnoty v roku 2017 a následné vychladnutie sa zhodovalo s podobným správaním indexu MSCI Emerging Markets versus S & P 500. Ďalej hovorí:

Keď Bitcoin v nasledujúcich rokoch prekročí cenovú hladinu vo výške 60 000 USD, dosiahne celkovú obeživo hodnotu 1 bilión dolárov. Bude to obrovský míľnik pre BTC. Povedie to k jeho vyššej cenovej stabilite, vyššej globálnej likvidite a dokonca rýchlejšej adopcii na celom svete. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Senátor z Montany obhajuje Bitcoin

Bonner a Butte v štáte Montana sú domovom dvoch najväčších kryptoťažobných zariadení v Severnej Amerike. Obe sú však závislé na veľkom výrobcovi energie v štáte a elektrárni Colstrip, ktorá má byť vypnutá. Mining Bitcoinu sa stal takým neočakávaným potenciálom pre štátnu ekonomiku, že Steve Daines jeden zo senátorov Kongresu USA, sa otvorene obával, že zatvorenie závodu môže zabiť kryptografickú ”zlatú hus”:

“Keďže dopyt po bitcin miningu narastá a dodávka lacnej spoľahlivej elektriny z produkcie uhlia klesá, mohlo by to predstavovať hrozbu rozšírenia generácie Bitcoinu a ešte väčšiu hrozbu pre dodávky energie a jej ceny pre Montanu ako celok.”

Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Thajsko aktualizuje program ICO Licensing Progress

Thajsko aktualizuje svoj ICO Licensing Progress. SEC v súčasnosti skúma šesť žiadostí o ICO, ktorých schválenie sa očakáva v štvrtom štvrťroku tohto roka. Okrem toho má záujem o ICO ďalších 12 portálov, ale formálne nepožiadali o licenciu. V minulom týždni SEC vydala verejné upozornenie, že spoločnosť DB Hold vydáva svoje tokeny neoprávnene. Po prešetrení SEC zistila, že spoločnosť ponúka investorom prostredníctvom spoločenských médií akcie spoločnosti a pre-ICO tokeny vo výške 500 miliónov bahtov (~ 15 346 130 USD).

Zdôrazňujúc, že DB Hold Plc nie je oprávnená vydávať tokeny, thajská SEC tvrdí, že nariadi firme, aby tieto činnosti ukončila, keďže jej nebola udelená licencia. Pritom spoločnosti, ktoré vydali svoje tokeny pred prijatím kryptoregulačných nariadení krajiny, sú oslobodené od povinnosti požiadať o licenciu.  Viac sa dočítate tu https://news.bitcoin.com/  (v EN)

Nová forma akceptácie Kryptomien

Ruský letecký dopravca S7 Airlines spolupracuje so štátom vlastneným ropným gigantom Gazpromom Neftom sa dohodli na využívaní iSmart contratoch, založených na blockchaine. Spoločnosť S7, ktorá v posledných dvoch rokoch vyvinula niekoľko prípadov použitia blockchainu teraz využije túto technológiu na zvýšenie efektívnosti dodávky paliva a platieb. Gasprom uvádza:

”Smart kontrakty nahradia súčasný zložitý proces zahŕňajúci predbežné platby, bankové záruky a súvisiace riziká.”

Podľa zainteresovaných strán tento krok označuje prvé efektívne využitie takýchto blockchain technológií na ruskom trhu. Viac sa dočítate tu: https://altcointoday.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.