[PREHĽAD TRHU] Bitcoin naďalej dominuje • Vyhneme sa nakoniec ďalšiemu prepadu?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Včerajší prehľad trhu možno vyznel až priveľmi pesimisticky. Teória, podľa ktorej sa trh pohne smerom dole, vychádza z technickej analýzy, ktorú pred troma dňami vytvoril trader IXOYE zo stránky Trading11.com (nájdete ju tu), z názorov osobností sveta kryptomien (hlavne šéfa burzy BitMEX) a v neposlednom rade aj z rekordného objemu SHORT pozícií na Bitfinexe.

Disclaimer/ V prehľadoch trhu ukazujeme rôzne teórie a predikcie. Tieto články slúžia na to, aby čitateľ získal komplexný prehľad o najnovšom dianí na burze. Nemožno ich brať ako finančné poradenstvo a jednotlivé diely nemusia byť konzistentné. Trh nie je rigidný! Neustále sa mení. Komentáre typu: “stále meníte názor a hovoríte niečo iné” teda nie sú na mieste, pretože presne o to nám ide. Ukázať všetky možnosti.

Bitcoin sa aj napriek nedôvere trhu nevzdáva

Tlak predávajúcich však očividne nestačí, pretože Bitcoin sa aj napriek veľkému negatívnemu sentimentu dostal z “nudného pásma” (6000 – 6500 $) a konsoliduje tesne nad ním. V čase písania tohto článku sa pohybujeme nad hladinou 6700 $. Pod nami je v intervale 6500 – 6600 $ silný support, nad nami na hladine 6800 $ rezistencia. Tú sme už dnes o polnoci otestovali. Zatiaľ drží.

Bitcoin bitfinex 4h

4h BTC/USD – Bitfinex

Daily trend sa otáča a objem shortov pomaly klesá

Vďaka konsolidácii Bitcoinu v “nudnom pásme” sa nám pomaličky začína pretáčať daily downtrend na uptrend. To je zlá správa pre rekordné množstvo shortárov, ktorí ešte stále veria v pokles. Zatvorenie shortu sprevádza nákup daného počtu Bitcoinov a objem shortov za posledné dva dni skutočne klesol. Približne o 3000 BTC.

shorts btc-usd 1D bitfinex

1D BTC/USD shorts – Bitfinex

Navyše, na weekly grafe sa nám tvorí obratová formácia, ktorá by mohla otočiť dlhodobý downtrend a naštartovať ďalší rast Bitcoinu. Celú analýzu a prípadný impakt na altcoiny dnes na Trading11 odprezentoval René. Nájdete ju v tomto článku. Nebudem to viac rozoberať, kto má záujem, môže si zakúpiť členstvo a prečítať si ju. Na sklade je posledných sedem členstiev, kde po zaplatení 49 kč (2€) získate analýzy Bitcoinu na celý týždeň. Prístup k celému webu na mesiac stojí 349 kč (~14€).

Bitcoin už zase dominuje

Včerajší deň sa niesol v znamení dominancie altcoinov. Tie celkom slušne narástli, zatiaľ čo Bitcoin si nepripísal ani 2%. Dnes sa situácia obrátila. Obchodníci vo veľkom nakupujú BTC a alty začínajú zaostávať. Ethereum, EOS a Litecoin dnes narástli o 1%, Ripple, Bcash a Stellar sú zatiaľ bezo zmeny. Zato Bitcoin predviedol 2,5% rast a po polnoci to dokonca boli až 4%.

bitcoin dom index

Bitcoin dominancia

Index dominancie Bitcoinu sa dnes zvýšil na 53,7% čo nám jasne ukazuje, že ešte nie je čas na vstup do trhu s alternatívnymi kryptomenami.

Výnimky potvrdzujúce pravidlo – altcoiny, na vzostupe

Pri pohľade na trh s altcoinmi sa však dajú nájsť výnimky. Highcap coiny typu Ripple alebo Ethereum síce zaostávajú za BTC, ale existujú menšie projekty, ktoré konzistentne prekonávajú kráľa kryptomien a po poslednom prepade ustanovili daily uptrend.

Ak chcete zvýšiť počet Bitcoinov vo vašom portfóliu a silou mocou musíte vložiť peniaze aj do ostatných kryptomien, zvážte Lisk, Nano, Waves, prípadne aj VeChain.

Rekordmani z TOP100

Nakoniec sa pozrime na víťazov a looserov posledného dňa.

Najziskovejšie altcoiny

top 5 altcoins

Najstratovejšie altcoiny

top5 loosers altcoinsNepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.