[PREHĽAD TRHU] A je to tu! Trend sa otáča – Čaká nás konečne rast?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Po dlhšej dobe stagnácie na trhu s kryptomenami tu máme ďalší prehľad trhu a ako naznačuje nadpis, tentokrát bude pozitívny. Bitcoin sa, zdá sa, po deviatich mesiacoch konečne dostal nad dlhodobú klesajúcu trendovú líniu. Čoskoro bude spustená plne regulovaná burza Bakkt od ICE (Intercontinental Exchange). Takže… čo teraz? Ideme na MOON?

Disclaimer: Tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Slúži iba na vytvorenie denného prehľadu vývoja trhu a predstavenie rôznych scenárov vývoja trhu v budúcnosti. Jednotlivé diely si budú protirečiť. Ak chcete profesionálne rady založené na technickej analýze, navštívte prosím web Trading11.com.

1D BTC/USD - Bitfinex

1D BTC/USD – Bitfinex

Graf vyzerá dobre a volume je nízke

Popravde, toto vyzerá naozaj dobre. Ako môžete vidieť na grafe, Bitcoin sa počas minulotýždňového incidentu naozaj dostal nad dlhodobú klesajúcu trendline a pokračuje ďalej do strany. Môžeme teda očakávať nejaký výraznejší rast?

Uvidíme. Pre Bitcoin by teraz bolo ideálne, ak by vytvoril vyššie high, než bolo to posledné – 7400 $. Ak sa tam aspoň niekoľko dní udrží, bude to veľmi dobrý signál k väčším nákupom.

V súčasnosti je však BTC stále veľmi nízko a zápasí s rezistenciou na hladine 6500 $. Ešte nemáme vyhrané.

Oznámenie dátumu spustenia burzy Bakkt

Rast BTC podporuje aj oznámenie pevného dátumu, kedy bude spustená burza Bakkt. Ide o plne regulovanú burzu s kryptomenami od ICE – Intercontinental Exchange.

Vo všeobecnosti môžeme skonštatovať, že toto je lepšie než prípadné schválenie Bitcoin ETF agentúrou SEC. Bakkt začne fungovať 12. decembra 2018 a priláka tak obrovské množstvo nových investorov. V blízkej budúcnosti by tak do trhu mali začať prúdiť nové financie.

Viac informácií nájdete v tomto článku.

Nízke volume – ticho pred búrkou?

V súčasnosti máme na trhu s kryptomenami veľmi nízke volume. To je väčšinou zlé, no momentálne by to mohlo pomôcť. Pri nízkom volume sa totiž ľahšie menia ceny. Stačí nakúpiť/predať veľké množstvo BTC a máte šancu výrazne ovplyvniť napríklad 1h sviečku.

Ak okolo burzy Bakkt nastane menší hype (podobne ako minulý rok okolo BTC Futures), mohlo by nás to do konca roka vystreliť na 10-12 tisíc dolárov. Krypto-sektor by tak dostal výrazný impulz k ďalšiemu rastu.

Zistite viac: Indikátor Volume

Očividne sa niečo chystá. Posledné dva mesiace v roku sú pre kryptomeny historicky najlepšie. Na tomto chaose sa vždy dá krásne zarobiť. Ak chcete maximalizovať svoje zisky, je vhodné vyhľadať pomoc profesionálnych obchodníkov.

Analýzy na Trading11 si teraz môžete predplatiť na dva mesiace iba za 24 €. Ale POZOR! Ide o limitovanú ponuku, ktorá vyprší o cca 8 dni. Viac informácií o ponuke nájdete v novom Trading11 e-shope.

Čo čítať ďalej?

Prevádzkovateľ Newyorskej burzy spúšťa Bakkt – globálnu platformu na obchodovanie kryptomien