PREHĽAD TRHU – Ethereum hviezdou kryptotrhu – Bitcoin pripravený na nové HIGH

0

Trh s kryptomenami sa s nami neustále zahráva. Raz to vyzerá, že ideme na nové high a o pár dní neskôr už všetci panikária, pretože testujeme kľúčové supporty. Ani fejkové breakouty pod supporty či nad rezistencie nie sú ničím neobyklým a na trhu začína panovať nervozita.

Kryptomeny zatiaľ ostávajú naviazané na akciové indexy, ktoré rozhodne nie sú v dobrej kondícii, i keď tento týždeň zaznamenali celkom pekný rast.

1W Dow Jones Industrial Average
1W Dow Jones Industrial Average

Dow Jones Industrial Average síce najprv nevyzeral veľmi dobre a z open hladiny 23700 bodov klesol až na 23 100 bodov, no v piatok to definitívne vytiahol a uzavrel na súčasných 24242,5. Na weekly grafe sa však sformoval akýsi pinbar, takže budúci týždeň možno zaznamenáme ďalšiu červenú sviečku.

Zajtra chystáme na BitLinku ďalší rozbor ekonomiky. Nenechajte si ujsť náš stream: Pôjdu akciové trhy na nové maximá, alebo čoskoro príde ďalší DUMP?

Bitcoin – V znamení neistého rastu

Bitcoin momentálne vykresľuje piatu zelenú sviečku v rade a poslušne nasleduje akcie. Aktuálne sa pohybuje približne 250 dolárov pod lokálnym high. Dnes je nedeľa a to je skvelý deň na dosiahnutie nového vrcholu. Ešte stále je v hre hladina 7800 $.

Môže vás zaujímať: Ako obchodovať Bitcoin halving?

Rozhodne odporúčame dnes v noci sledovať trhy. Hlavne krátko pred polnocou sa môžeme tešiť na ďalší zaujímavý súboj býkov a medveďov. Boj o weekly sviecu minulú nedeľu priniesol hneď dva prudké pohyby. Bitcoin najprv vyskočil o 500 dolárov a následne dumpol o 700 $.

Mimochodom, päť zelených weekly sviec pre BTC neveští nič dobré. Iste, niečo podobné sme zaznamenali už mnohokrát, no pravdepodobnosť väčšieho dumpu sa každým týždňom zvyšuje. Ako sme hovorili na štvrtkovom LIVE Tradingu, pre Bitcoin by teraz bola zdravá korekcia. Prepad na 5800 $ opäť naštartuje vyčerpaných býkov a zlikviduje množstvo prepákovaných long pozícií.

Prihláste sa na odber BitLinku a nenechajte si ujsť naše VIDEO spravodajstvo.

Ethereum – Hviezda tohto týždňa

Druhá najväčšia kryptomena – Ethereum – tento týždeň predvádza naozaj zaujímavé kúsky. Ether dnes dokonca prekonal kapitalizáciu 20 miliárd dolárov a má tak slušný náskok pred akýmkoľvek iným altom.

V posledných dňoch konzistentne vykazuje najvyšší rast a začína seriózne ohrozovať cenovú hladinu 200 $. Ešte v pondelok s a pritom obchodovalo za 160 $ a vo štvrtok ste ho mohli nakúpiť za 147 $.

Čo stojí za týmto náhlym nárastom? Hlavné fundamenty sme rozobrali už včera:

(článok pokračuje pod odkazom)

Ethereum (ETH) stúplo za tri dni o 15% – Tieto 2 faktory by ho mohli potlačiť ešte vyššie!

Aktuálne je Ethereum extrémne bullish, no to sa môže veľmi rýchlo zmeniť. Ak sa Bitcoin na budúci týždeň skutočne začne prepadať, určite to zamáva aj týmto altcoinom. A ako to tak býva, po rýchlom raste väčšinou prichádza ešte rýchlejší pád. Ak teda ešte zvažujete nakupovať ethery, dobre si to rozmyslite a  zaistite si vaše pozície stoplossmi.

V piatok sme sa na BitLinku bavili aj o Ethereu a argumentoch pre a proti flippeningu. Prekoná ras Ethereum aj samotný Bitcoin? Pozrite si záznam zo streamu. Dostali sme naň veľmi dobré ohlasy: 

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.