V Paríži prebehne prvá politická blockchainová konferencia

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Konferencie, summity či debaty venované kryptu a blockchainu iste nie sú ojedinelou záležitosťou. Málokedy však je vo verejnom priestore preberaná politická situácia vo vzťahu ku kryptu. To by sa však teraz malo zmeniť.

Povedomie a záujem verejnosti o kryptomeny a blockchain stále rastie. Preto je nesmierne dôležité sa tomuto trendu prispôsobiť a poskytnúť verejnosti čo najviac informácií nielen o samotnej technológii, ale tiež o súčasnom vývoji. Nie je to však iba široká verejnosť, ktorej záujem o krypto sa zvyšuje. Záujem prejavujú taktiež rôzne inštitúcie, vlády a mocnosti sveta. Ich postoje bývajú však často rozporuplné a neisté.

Prvá politicko-blockchainová konferencia

Avšak s vítaným oznámením prišla pred dvoma dňami organizácia pre hospodársku spolupráci a rozvoj (OECD). Organizácia má za cieľ podporu politikov a zlepšenie hospodárskeho a sociálneho blahobytu v globálnom meradle. V súčasnej dobe je súčasťou OECD viac ako 36 štátov, vrátane Spojených štátov amerických, Spojeného kráľovstva, Južnej Kórey či Nemecka.

V oznámení ohlasuje konanie medzinárodného blockchainového politického fóra, ktoré sa bude konať v Paríži v dňoch 4. – 5. septembra. Ide o prvú politickú udalosť medzinárodného významu, ktorej témou má byť práve krypto a blockchain. Podľa organizátorov bude pozornosť venovaná predovšetkým využitiu blockchainu vo vládnych sférach, verejných iniciatívach či regulačné aspekty. Diskutovať sa má taktiež o vplyve blockchainovej technológie na globálne hospodárstvo, bezpečnosti, presadzovaní či správe.

IOTA, Ripple a ďalšie témy množstva vysokých predstaviteľov

Podľa organizácie OECD sa má udalosti zúčastniť viac ako 400 výskumných a vedúcich pracovníkov, ale taktiež najvyšší predstavitelia z niekoľkých krajín, napríklad zo Slovinska, Ruska, Franúzska, Srbska či Taliansko, ale i mnoho ďalších. Za svet krypta budú hovoriť vedúci pracovníci a hovorcovia množstva blockchainových spoločností, napríklad IOTA, Hyperledger či Ripple.

Organizácia OECD zverejnila informáciu týkajúcu sa Parížskej konferencie na svojich webových stránkach, kde okrem iného upozorňuje na to, že celú udalosť bude možné sledovať naživo a to prostrednictvom webu OECD. Zároveň vytvorila komisia OECD leták, v ktorom stručne popisuje technológiu blockchainu a možnosti využitia pre potreby vlády a verejnosti. Leták nesie názov „blockchain technológia a politika hospodárskej súťaže”. Už z názvu tohoto letáku je jasné, že témou konferencie budú taktiež regulácie a zdanenie kryptomien.

Záver

Postoj inštitúcií, vlád a politikov ku kryptu je často preberanou témou. Niektoré ích vyhlásenia vedia občas pekne zahýbať s trhom. Avšak ich nečinnosť, či plošné zákazy kryptomien a obmedzovanie vývoja blockchainu by mohlo ľudstvu do budúcna veľmi ublížiť. Je teda dobé, že sa v tomto smere začínajú hýbať ľady.

Nie je to však prvýkrát čo je blockchain a krypto témou rozoberanou medzi politikmi a predstaviteľmi vlád po celom svete. Napríklad v marci tohto roka bola na summite G20, konanom v Argentíne, vytvorená debata na tému kryptomien. Za zmienku stojí fakt, že debata vznikla na popud predstaviteľov Francúzska a Nemecka, ktorí do toho času nebývali úplne známi ako zástancovia krypta. Záverom debaty bolo, že vlády potrebujú viac času. Konferencia OECD je však iná v tom, že nie je preberaná niekde za zavretými dverami, ba naopak vo verejnom priestore a vďaka živému prenosu môže jej priebeh sledovať každý.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český kryptomagazín napísal Michal V.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka