[PREHĽAD] Najdôležitejšie správy posledného týždňa – Čo ste si možno nevšimli?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

V poslednej dobe sa objavilo množstvo zaujímavých správ, ktoré by ste rozhodne mali zaregistrovať. V tomto článku nájdete prehľad toho najdôležitejšieho, čo sa stalo (nielen) vo svete kryptomien.

Inštitúcie už vstupujú na trh s kryptomenami – Čo môžeme očakávať do budúcnosti?

Dva verejné dôchodkové fondy nedávno investovali do 40-miliónového blockchain hedge-fondu, ktorý spravuje spoločnosť Morgan Creek. Morgan Creek sa zameriava prevažne na blockchainové a kryptomenové startupy a obchodovanie coinov a tokenov.

Celý článok

Čínsky miliardár Zhao Dong – Nakupujte Bitcoiny teraz, keď to ešte nikoho nezaujíma

Čínsky miliardár Zhao Dong hovorí – nakupujte Bitcoiny teraz, keď to ešte nikoho nezaujíma. Na čínskej sociálnej sieti Weibo označil Bitcoin ako vhodnú investíciu do budúcnosti.

Celý článok

Komisárka SEC vidí schválenie Bitcoin ETF nádejne

Komisárka americkej federálnej agentúry pre kontrolu cenných papierov Spojených štátov amerických, Hester Pierce, v krypto komunite známa ako „CryptoMom” ponúkla svoj optimistický pohľad na schválenie Bitcoin ETF.

Stalo sa tak počas jej prejavu na univerzite v Missouri. Jej vyhlásenie prichádza len pár dní po tom, čo sa v podobnom duchu vyjadril aj jej kolega, komisár SEC Robert Jakcson, ktorý v rozhovore pre Roll Call uviedol, že nakoniec bude ETF Bitcoin schválené.

Celý článok

Analýza komodity Palladium – Stále v silnom rastúcom trende

Palladium prerazilo svoje pôvodné ATH z roku 2001 a vďaka tomu tejto komodite nič nebráni v ďalšom masívnom raste. Palladium samo o sebe je v sile ďaleko pred zlatom.

Screenshot_2019-02-10-PALLADIUM-1401-00-▲1-19-—-3-BTCZCashS-PZRXGOLDDJI-—-TradingView

Celá analýza

Tajný krypto-projekt od Telegramu je vraj takmer dokončený!

Krypto-platforma TON od obľúbenej sociálnej siete Telegram je jedným z najočakávanejších projektov založených na blockchaine. Prvé špekulácie o tejto platforme sme počuli už v roku 2017. Podľa najnovších informácií už všetky práce finišujú a Telegram je na 90 % pripravený.

Celý článok

Vitalik Buterin – Centralizované projekty ako EOS a TRON sú páchnuce kopy odpadkov

Tvorca Etherea, Vitalik Buterin, sa na Blockchain Connect konferencii rozhovoril o jeho pohľade na blockchainy. O konkurenčných platformách ako TRON alebo EOS sa nevyjadril veľmi pochvalne. Vyzdvihol problémy s centralizáciou blockchainov a označil ich za kopy odpadkov.

Celý článok

Nadácii NEM (XEM) hrozí prepustenie všetkých 150 zamestnancov kvôli nedostatku financií

Kryptomena NEM čelí vážnym problémom. Komunitná nezisková organizácia NEM Foundation, ktorá bola založená za účelom podpory blockchainu kryptomeny NEM, nemá dostatok peňazí na prevádzku. Zatiaľ to vyzerá tak, že bude prepustených všetkých 150 zamestnancov a NEM ukončí prevádzku.

Celý článok

Podľa Forbes je Ripple jednou z najlepších fintech spoločností na rok 2019

Spoločnosť Forbes minulý pondelok zverejnila svoj rebríček Fintech 50. Ide o zoznam TOP50 najinovatívnejších spoločností v oblasti fintech na rok 2019. Potešiteľné je, že sa v zozname objavilo celkom 6 spoločností spojených s kryptomenami a blockchainom vrátane Ripple.

Celý článok

Facebook Trading11 – nové a rýchlo dostupné informácie

Na facebooku stránky Trading11 sme začali publikovať krypto-memy, technické analýzy a motivačné obrázky. Nájdete ich tam spolu s množstvom zaujímavých článkov z ekonomiky, politiky a kryptomien, prípadne technickými analýzami akcií a komodít.

Celý článok

Dať like na facebooku

Čo čítať ďalej?

[Správy] Bitcoin sa môže zotaviť bez mainstreamu, uvádza Fundstrat • Bitcoin a krypto nemajú limity, hovorí ex-stratég Facebooku….