Moskva a jej business blockchain

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Ruská spravodajská agentúra TASS uvádza, že do leta roku 2019 plánujú moskovské mestské úrady spustiť inovačný klaster založený na technológii blockchain.

Čo je klaster

Klaster je lokálna koncentrácia vzájomne prepojených firiem a inštitúcií z konkrétneho odboru. Klaster je schopný zlepšiť výsledky zapojených spoločností, zvýšiť počet inovácií alebo exportu, iniciovať vznik nových firiem a tiež prilákať investície.

Klaster na blockchaine

Alexey Fursin, vedúci moskovského oddelenia pre podnikanie a inovácie uviedol, že nadchádzajúca mestská inovácia IT umožní účastníkom nájsť potenciálnych partnerov a tiež získať informácie o ich výrobkoch či vybavení.

 

Fursin poznamenal, že účastníci platformy budú môcť získať finančnú podporu vďaka dotáciám moskovskej vlády. Ide teda o akýsi pokus skĺbiť najmodernejšie technológie a inovatívne postupy s biznisom. Ak sa projekt podarí, víťazi budú na oboch stranách.

Návrh zákona o inovačnom klastri bol nedávno schválený členmi predsedníctva moskovskej vlády a má byť v blízkej budúcnosti prezentovaný v Moskovskej Dume.

Táto inovácia zamýšľa prepojiť rôzne technologické a podnikateľské subjekty, vrátane technologických parkov, podnikateľských inkubátorov, IT firiem, univerzít, výskumných a vývojových organizácií a ďalších.

Mohlo by vás zaujímať: Revolúcia v energetike – Fujitsu prepája blockchain a elektrinu

Záver

Budeme držať palce, aby sa táto významná inovácia podarila. Ak sa tak stane, bude mnoho štátov a delegácií, ktoré by sem mohli prísť inšpirovať sa.

Čo čítať ďalej?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.