Komisárka SEC vidí schválenie Bitcoin ETF nádejne

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Komisárka americkej federálnej agentúry pre kontrolu cenných papierov Spojených štátov amerických, Hester Pierce, v krypto komunite známa ako „CryptoMom” ponúkla svoj optimistický pohľad na schválenie Bitcoin ETF.

Stalo sa tak počas jej prejavu na univerzite v Missouri. Jej vyhlásenie prichádza len pár dní po tom, čo sa v podobnom duchu vyjadril aj jej kolega, komisár SEC, Robert Jakcson, ktorý v rozhovore pre Roll Call uviedol, že nakoniec bude ETF Bitcoin schválené (O jeho vyhlásení sme vás už informovali v prehľade správ).

CryptoMom ako zástankyňa blockchainu a kryptomien

Hester pravidelne vystupuje ako zástankyňa blockchainu a Bitcoinu a už niekoľkokrát prezentovala svoje názory na digitálne aktíva a akým spôsobom môžu pomôcť ekonomike a priemyslu.

„Ako som sa už niekoľkokrát v minulosti zmienila, obávam sa, že náš prístup k týmto otázkam hraničí s reguláciou založenou na zásluhách, čo znamená, že nahrádzame úsudok potenciálnych investorov svojím vlastným úsudkom… Dlhujeme investorom možnosť investovať tak, ako chcú.”

Pierce sa tiež domnieva, že regulácia kryptomenových búrz by sa mala stať dôležitým aspektom agendy SEC. V tomto roku agentúra vydala správu, že kryptomeny budú v roku 2019 ich prioritou.

„S oblasťou regulácií takisto úzko súvisí často diskutovaná otázka, či sú tokeny cennými papiermi a ako by mali byť regulované platformy, na ktorých sa s nimi obchoduje. Niektoré z týchto platforiem sa chcú u nás zaregistrovať a ja by som rada v tejto oblasti pokročila dopredu. Sú tu samozrejme isté črty, ktorými sa platformy pre obchodovanie s kryptomenami líšia od tradičných búrz alebo alternatívnych obchodných systémov určených pre tradičné cenné papiere. Aby sme vedeli, ako nastaviť regulácie, aby akceptovali tieto rozdiely a vyhovovali po všetkých stránkach, budeme musieť v prvom rade zlepšiť naše chápanie fungovania týchto platforiem.”

Tip redakcie: Wall Street by sa mohla začať zaujímať o Bitcoin – tvrdí stragég JPMorgan

SEC sa čoraz viac zaujíma o kryptomeny

Počnúc minulým rokom, už niekoľko subjektov predložilo svoje žiadosti o Bitcoin ETF, ale doteraz žiadna nebola schválené. Napríklad návrh CBOE na vytvorenie VanEck Bitcoin ETF bol burzou vďaka vládnemu shutdownu radšej stiahnutý a znovu podaný. Rovnako tak bola zamietnutá aj žiadosť bratov Winklevossov. K tejto žiadosti ale Hester dodala, že zmena pravidiel navrhnutých práve dvojčatami, zodpovedá normám stanovených SEC.

Nutno ešte dodať, že predseda SEC, Jay Clayton, je tiež optimistom, čo sa týka digitálnych aktív, ale voči Bitcoin ETF je zatiaľ opatrný.

Záver

Vidno, že sa regulačné orgány v poslednom čase stále viac a viac zameriavajú na skúmanie krypto-priestoru. S jasnejšou víziou regulácií a zvýšením pravdepodobnosti schválenia ETF to vyzerá tak, že sa SEC zameriava aj na vytvorenie prostredia, ktoré by umožňovalo ďalšie inovácie. Takisto stojí za vznikom novej vnútornej divízie Finhub, ktorá by mala podporovať práve kryptomenový priemysel.

Čo čítať ďalej?

Chytajú kryptomeny druhý dych?

Zdroj:
investinblockchain.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek D.