bear akcie indexy

Americké akciové indexy sa zobudili do krvavého rána. Otvorili síce iba pol percenta v mínuse, no odvtedy neprestali padať. Hodnota akciových indexov takto rýchlo naposledy klesala na začiatku septembra.

Dow Jones Industrial Average zaznamenal prepad o 2,75% a atakuje hladinu 27 500 bodov. S&P 500 opäť testuje historické maximum z marca toto roka a obchoduje sa na hladine 3380 bodov. Tento týždeň tak stratil 2,4%. Ani index amerických technologických spoločností NASDAQ Composite na tom nie je o moc lepšie. Jeho hodnota padla o 2,25%.

Do konca dnešnej trading session však ostávajú ešte dve hodiny. Všeličo sa teda môže zmeniť.

Za súčasné nepokoje na trhu médiá vinia koronavirus a blížiace sa americké voľby. Situácia vo svete je teraz veľmi neistá a investori pre istotu znižujú pozície a schovávajú sa do amerického dolára.

Ako sú na tom americkí technologickí giganti?

Najväčšie americké technologické spoločnosti zmierňujú tento pád. Pandémia totiž ich biznis veľmi nenarušuje. Amazon dnes klesol iba o 0,6%, Apple sa drží necelé percento v mínuse.

Google je však na tom horšie. Akcie tejto spoločnosti klesli o takmer 4%. Microsoft je na tom podobne s -3%. Ľudia hovoria, že Tesla je prepumpovaná a neoplatí sa do nej investovať. Dnes si však vedie relatívne dobre. Zatiaľ nie je ani 1,5% v strate. Ráno síce otvorila hlbšie, no odvtedy jej hodnota rastie.

Kryptomeny reagujú miernym poklesom

Bitcoin má za sebou fenomenálny týždeň a na dnešnú situáciu zareagoval miernym poklesom. Jeho hodnota padla o 1% pod 13 000 $. Po uzavretí weekly sviece z minulého týždňa sa na grafe BTC/USD vytvorila malá RSI divergencia a momentálne nie je jasné, ako na to traderi zareagujú.

Názor nášho ekonóma Jaroslava si môžete prečítať v jeho analýze:

Analýza Bitcoinu (BTC) – Týždenná sviečka zavrela bullish, je šanca preraziť?

Viac sa o Bitcoine budeme baviť aj dnes na našom streame. Nenechajte si ho ujsť, začíname o 20:00! A ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu BitLink.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance