PREHĽAD Akcie zažívajú krvavý pondelok – Indexy klesli takmer o 3%

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Americké akciové indexy sa zobudili do krvavého rána. Otvorili síce iba pol percenta v mínuse, no odvtedy neprestali padať. Hodnota akciových indexov takto rýchlo naposledy klesala na začiatku septembra.

Dow Jones Industrial Average zaznamenal prepad o 2,75% a atakuje hladinu 27 500 bodov. S&P 500 opäť testuje historické maximum z marca toto roka a obchoduje sa na hladine 3380 bodov. Tento týždeň tak stratil 2,4%. Ani index amerických technologických spoločností NASDAQ Composite na tom nie je o moc lepšie. Jeho hodnota padla o 2,25%.

Do konca dnešnej trading session však ostávajú ešte dve hodiny. Všeličo sa teda môže zmeniť.

Za súčasné nepokoje na trhu médiá vinia koronavirus a blížiace sa americké voľby. Situácia vo svete je teraz veľmi neistá a investori pre istotu znižujú pozície a schovávajú sa do amerického dolára.

Ako sú na tom americkí technologickí giganti?

Najväčšie americké technologické spoločnosti zmierňujú tento pád. Pandémia totiž ich biznis veľmi nenarušuje. Amazon dnes klesol iba o 0,6%, Apple sa drží necelé percento v mínuse.

Google je však na tom horšie. Akcie tejto spoločnosti klesli o takmer 4%. Microsoft je na tom podobne s -3%. Ľudia hovoria, že Tesla je prepumpovaná a neoplatí sa do nej investovať. Dnes si však vedie relatívne dobre. Zatiaľ nie je ani 1,5% v strate. Ráno síce otvorila hlbšie, no odvtedy jej hodnota rastie.

Kryptomeny reagujú miernym poklesom

Bitcoin má za sebou fenomenálny týždeň a na dnešnú situáciu zareagoval miernym poklesom. Jeho hodnota padla o 1% pod 13 000 $. Po uzavretí weekly sviece z minulého týždňa sa na grafe BTC/USD vytvorila malá RSI divergencia a momentálne nie je jasné, ako na to traderi zareagujú.

Názor nášho ekonóma Jaroslava si môžete prečítať v jeho analýze:

Analýza Bitcoinu (BTC) – Týždenná sviečka zavrela bullish, je šanca preraziť?

Viac sa o Bitcoine budeme baviť aj dnes na našom streame. Nenechajte si ho ujsť, začíname o 20:00! A ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu BitLink.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre