Najväčšia transakcia v histórii! Niekto práve presunul 1,1 miliardy v BTC, zaplatil iba 3,5 $

0

Málokedy sa stáva, že niekto v jednej transakcii presunie miliardu dolárov. Priemerne zaznamenávame 2-3 takéto pohyby do roka a väčšinou sa dejú v kľúčovej dobe. Ako sme referovali dnes na našom streame, Bitcoin minulý týždeň uzavrel weekly sviecu nad dlhodobou rezistenciou 12 000 $ (a dokonca nad 13 000 $).

Takmer 89 000 BTC putovalo na novú adresu

Netušíme, kto presne presunul tak veľké množstvo Bitcoinov. K transakcii sa nehlási žiadna burza, pravdepodobne teda ide o anonymného HODLera. Cez blockchain bolo poslaných presne 88 857 BTC v hodnote takmer 1,15 miliardy dolárov. Užívateľ za transakciu zaplatil iba 0.00027847 BTC alebo 3,58 $.

Link na transakciu

Ak by niekto podobnú sumu posielal cez banku, zaplatil by enormný poplatok a musel by rozhodnutie presunúť svoj majetok odôvodňovať, resp. dokladať pôvod peňazí. Sieť Bitcoinu však nikto nereguluje, ani necenzuruje. Transakcie potvrdzujú mineri, ktorých nezaujíma nič okrem poplatkov. A tak to má byť.

TOP traderov nezaujíma, čo sa deje na trhu, pretože používajú túto obchodnú stratégiu

Čo vieme o rekordnej transakcii?

Nevieme toho veľa, no môžeme hádať. Spoločnosť CrystalBlockchain hlási, že išlo o Xapo peňaženku. Xapo je spoločnosť, ktorá okrem iného ponúka aj high-end vysoko zabezpečené peňaženky pre vysokoprofilových klientov.

Coinbase Custody v roku 2019 kúpila inštitucionálnu divíziu spoločnosti Xapo. Je teda možné, že transakcia pochádza z burzy.

Dnešná transakcia je najväčšia v histórii. Ak ju prepočítame na doláre, nikto nikdy v žiadnej kryptomene neposlal viac. I keď, Bitfinex v apríli v jednej transakcii poslal 161 500 BTC. Vtedy však bola hodnota Bitcoinu podstatne nižšia.

Úplne najväčšiu transakciu histórie denominovanú v Bitcoinoch sme však zaznamenali 16.11.2011, keď dnes už skrachovaná burza Mt. Gox poslala 550 000 BTC v hodnote 1,31 milióna dolárov. Tieto mince by dnes na trhu mali hodnotu viac než 7 miliárd dolárov.

Bitcoin v týchto dňoch zažíva historické chvíle

Trh s kryptomenami dnes zaznamenal mierny pullback, no Bitcoin včera uzavrel weekly sviecu na rekordnej hodnote. Tak vysoko bola weekly naposledy v januári 2018! Teda pár týždňov po dosiahnutí historického maxima. Prežívame historické chvíle. Tak si užívajte lockdown, sledujte Bitcoin a prečítajte si naše dnešnú technickú analýzu:

Analýza Bitcoinu (BTC) – Týždenná sviečka zavrela bullish, je šanca preraziť?

2 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre