Analýza

Bitcoin dnes o polnoci svetového času uzavrel najvyššiu zelenú sviečku za posledných 16 mesiacov. Týždeň začal na hladine 11 500 $ a skončil ho o 1500 $ vyššie. Prekonal tak 13 000 $, no zároveň si potenciálne narobil kopec problémov. Uvidíme, ako sa k tomu postaví trh, no na grafe BTC/USD vznikla miniatúrna RSI divergencia, ktorá môže zmariť ďalší bullrun.

A keď píšeme že miniatúrna, tak rozhodne nepreháňame. RSI bolo 10 augusta, keď Bitcoin uzavrel weekly na 11 944 $, iba o pár stotín vyššie, než je dnes. Divergencia dokonca vznikla iba na niektorých burzách.

1W BTC/USD Bitstamp - RSI divergencia
1W BTC/USD Bitstamp – RSI divergencia

Aktuálnu situáciu budeme bližšie rozoberať dnes na našom streame. Začíname o 20:00, tak sa nezabudnite pripojiť. Dajte nám like a prihláste sa na odber kanálu BitLink, nech vám neujde naše video spravodajstvo.

Altcoiny nestíhajú za BTC

Väčšina alternatívnych kryptomien posledný týždeň voči Bitcoinu klesla. Zatiaľ čo BTC vytvoril zisk 15%, Ethereum spravilo “iba” 8% a stále nie je isté, či sa udrží nad 400-dolárovou rezistenciou. Token XRP pridal 5,5%, Chainlink 12%, Binance coin slabé tri percentá…

Prekvapil však Litecoin, ktorý sa KONEČNE zobudil a predviedol pumpu o 23%. To čakal iba málokto, ale v podstate bolo len otázkou času, kedy to príde. Stále je však na tom dosť biedne a neprekonal ani high z augusta tohto roka.

1W LTC/USD - Bitstamp
1W LTC/USD – Bitstamp

Prehypované DeFi coiny padajú

DeFi coiny sa tento týždeň veľmi nevyznamenali. Maker spravil takmer 5% zisk, no väčšina mincí klesala. UNI token padol o 12%, yearn.finance spravil 6% stratu, Compound klesol o 2% a SushiSwap o 10%.

Viete o tom, že jeden z najväčších bývalých haterov Bitcoinu zmenil názor? Banka JP Morgan publikovala tri dôvody, prečo si myslí, že Bitcoin bullrun bude v najbližších rokoch pokračovať.

Banka JP Morgan je bullish! Očakáva dlhodobý Bitcoin bullrun