Analýza

Bitcoin dnes o polnoci svetového času uzavrel najvyššiu zelenú sviečku za posledných 16 mesiacov. Týždeň začal na hladine 11 500 $ a skončil ho o 1500 $ vyššie. Prekonal tak 13 000 $, no zároveň si potenciálne narobil kopec problémov. Uvidíme, ako sa k tomu postaví trh, no na grafe BTC/USD vznikla miniatúrna RSI divergencia, ktorá môže zmariť ďalší bullrun.

A keď píšeme že miniatúrna, tak rozhodne nepreháňame. RSI bolo 10 augusta, keď Bitcoin uzavrel weekly na 11 944 $, iba o pár stotín vyššie, než je dnes. Divergencia dokonca vznikla iba na niektorých burzách.

1W BTC/USD Bitstamp - RSI divergencia
1W BTC/USD Bitstamp – RSI divergencia

Aktuálnu situáciu budeme bližšie rozoberať dnes na našom streame. Začíname o 20:00, tak sa nezabudnite pripojiť. Dajte nám like a prihláste sa na odber kanálu BitLink, nech vám neujde naše video spravodajstvo.

Altcoiny nestíhajú za BTC

Väčšina alternatívnych kryptomien posledný týždeň voči Bitcoinu klesla. Zatiaľ čo BTC vytvoril zisk 15%, Ethereum spravilo “iba” 8% a stále nie je isté, či sa udrží nad 400-dolárovou rezistenciou. Token XRP pridal 5,5%, Chainlink 12%, Binance coin slabé tri percentá…

Prekvapil však Litecoin, ktorý sa KONEČNE zobudil a predviedol pumpu o 23%. To čakal iba málokto, ale v podstate bolo len otázkou času, kedy to príde. Stále je však na tom dosť biedne a neprekonal ani high z augusta tohto roka.

1W LTC/USD - Bitstamp
1W LTC/USD – Bitstamp

Prehypované DeFi coiny padajú

DeFi coiny sa tento týždeň veľmi nevyznamenali. Maker spravil takmer 5% zisk, no väčšina mincí klesala. UNI token padol o 12%, yearn.finance spravil 6% stratu, Compound klesol o 2% a SushiSwap o 10%.

Viete o tom, že jeden z najväčších bývalých haterov Bitcoinu zmenil názor? Banka JP Morgan publikovala tri dôvody, prečo si myslí, že Bitcoin bullrun bude v najbližších rokoch pokračovať.

Banka JP Morgan je bullish! Očakáva dlhodobý Bitcoin bullrun

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre