Prezident SEC: Ethereum nie je cenný papier

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Podľa Coin Center, predseda komisie pre cenné papiere (SEC) Jay Clayton potvrdil, že Ethereum a ďalšie podobné kryptomeny nie sú podľa práva USA cennými papiermi.

Coin Center minulý rok v spolupráci s Tedom Buddom, zaslali Claytonovi list s otázkou, či súhlasí s tvrdením Williama Hinmana, riaditeľa firemných financií SEC. Hinman vo svojom prejave povedal, že ETH „v jeho súčasnom stave” – na rozdiel od jeho distribúcie cez ICO – nebude regulovaný ako cenný papier (security).

Vo svojej odpovedi zo 7. marca prezident Clayton tiež uviedol, že definícia digitálneho zdroja ako cenného papiera nie je „statická”a môže sa v priebehu času meniť.

Status cenného papiera nemusí byť trvalý

Ďalej uviedol, že digitálne aktívum, ktoré je spočiatku cenným papierom, by mohlo časom zmeniť svoj účel, „keby bolo digitálne aktívum neskôr ponúknuté a predané takým spôsobom, aby už túto definíciu nespĺňalo”.

Samozrejme je možný aj opačný proces – čo dnes nie je security, môže byť v budúcnosti.

Blýska sa na lepšie časy

Na konci minulého roka Clayton tiež povedal, že ICO „môže byť efektívne”, ale „zákony o cenných papieroch musia byť rešpektované.” Komisár Hester M. Peirce zase nedávno hovoril v prospech samoregulácie trhu kryptomien.

Čo čítať ďalej

[KRÁTKA SPRÁVA] Coinbase Pro pridáva obchodovanie s novým altcoinom – Práve prebieha pumpa

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.