TRON giveaway: Hrá sa o Teslu a 20 miliónov dolárov

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Justin Sun, zakladateľ platformy TRON (TRX) zaoberajúcou sa vývojom a spúšťaním decentralizovaných aplikácií (tzv. dApps), plánuje ďakovnú giveaway. Čo sa týka cien, bývalý zamestnanec Ripple Labs chce vo forme airdropov rozdať 20 miliónov dolárov. Hlavnou výhrou v súťaži je automobil Tesla.

Giveaway o nemalé ceny

Sun požiadal svojich takmer 1 milión sledovateľov na Twitteri, aby „retweetli” jeho príspevok ohľadom TRON kampane „globálneho zhodnocovania”. Z tých, čo jeho príspevok retweetnú do 27. marca 2019, náhodne vyberie jedného šťastného výhercu elektro-auta Tesla (podľa obrázka by malo ísť o Model 3). Odhalil tiež, že sa „možno rozhodne rozdať viac peňazí” v tzv. free cash airdropoch.

Airdrop je zjednodušene rozdelenie nových mincí medzi používateľov, ktorí už danú menu vlastnia.

Ako bolo uvedené v Sunovom príspevku (ktorý už bol retweetnutý takmer 40 000-krát), bola spustená kampaň TRONu, ktorá oslavuje predstavenie tokenu BitTorrent (BTT) a nedávneho partnerstva so spoločnosťou Tether Ltd. Toto partnerstvo má do budúcnosti zaručiť vydanie USDT tokenu (digitálnej náhrady dolára) na báze TRONu.

Používatelia, ktorí sa chcú zúčastniť celosvetovej kampane TRONu musia Justina Suna na Twitteri sledovať a, ako už bolo spomenuté, retweetnúť jeho príspevok o kampani. V súčasnej dobe nie je celkom jasné, akým spôsobom a v rámci akého veľkého počtu ľudí bude airdrop distribuovaný.

V TRONBete sa točí hodne peňazí

Nedávno prekonala základná sieť blockchainu TRONu métu 2 miliónov používateľov. A to iba 249 dní od doby jej spustenia na konci mája minulého roka. Využívanie decentralizovaných aplikácií stavaných na TRONe je relatívne nízke (v priemere viac ako 90 % dApps nezaznamenalo za minulý mesiac žiadne transakcie). Zdá sa však, že niekoľko sa ich dobre ujalo a tešia sa relatívne veľkej používateľskej základni – napr. TRONBet.

TRONBet je decentralizovaná hazardná hra vyvinutá na sieti TRONu. Na začiatku mesiaca touto dApp prešlo 41 miliónov dolárov (týždenný stávkový objem). Používatelia TRONBetu vsádzajú obrovské sumy, aby mohli využiť masívne zisky aplikácie. Tie predstavovali v priemere medzi 75 000 USD a 150 000 USD na deň.

Veľká giveaway pramení z veľkých príjmov

Na svojom Twitteri používateľ vance zverejnil, že podľa niektorých vsadili tí najväčší používatelia 98 miliónov dolárov a že „top dvadsiatka” stavila počas jedného týždňa kombinovane 455 miliónov dolárov. Podľa jeho odhadov by sa mohli čisté príjmy spoločnosti pohybovať okolo 36 miliónov dolárov.

Hard Fork TRONu

Minulý mesiac zažil blockchain TRONu hard fork, ktorý je spätne nekompatibilný. Podľa dostupných informácií bol aktivovaný 28. februára 2019. Niektoré kľúčové zmeny (vo verzii 3.5) zahŕňali kryptopeňaženky s viacfaktorovým zabezpečením, nové nástroje na správu TRON účtu, závislosť množstva energie od výkonu siete v reálnom čase alebo zdokonalenú bezpečnosť tzv. Tron Virtual Machine.

Zdroj: cryptoglobe.com

Čítajte ďalej

[PREDIKCIA(???)] Bitcoin už dlho nevydrží – Smer ďalšieho veľkého pohybu asi nepoteší

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michael.