Peňaženka pre Samsung Galaxy S10 nebude podporovať Bitcoin – Dôvody?

BITmarkets BITmarkets

Spoločnosť Samsung odhalila nové informácie o schopnostiach veľmi očakávaného modelu smartphoneu Galaxy S10. Po nekonečných dohadoch je teraz konečne potvrdená podpora plnohodnotnej kryptomenovej peňaženky. Samsung však svojou správou rozvíril vody hneď dvakrát. Nová peňaženka nebude spravovať Bitcoin.

Mobilná peňaženka Samsungu

Samsung to myslí s kryptomenovými peňaženkami naozaj vážne. Má obsahovať bežné rozhranie pre správu kryptomien a tiež decentralizované aplikácie ako sú napr. Enjin, CryptoKitties alebo CoinDuck. Pred časom tiež unikol obrázok, predvádzajúci nové bezpečnostné opatrenia pre ukladanie privátnych kľúčov v peňaženke, zaisťované pomocou funkcie Samsung Knox. Už od prvých náznakov, že Samsung do svojich telefónov kryptomenové peňaženky implantuje, panuje medzi komunitou vzrušenie.

Samsung Blockchain, ako sa nová peňaženka pre smartphone Galaxy S10 volá, bude vo svojej základnej verzii ponúkať predovšetkým správu Etheru a z Etheru odvodených tokenov. Napriek tomu, že sa predpokladajú budúce updaty, Bitcoin v ponuke peňaženky od začiatku dostupný nebude, a to pre kryptomenovú komunitu veľké prekvapenie.

Mohlo by vás taktiež zaujímať: Partnerstvo Samsungu potvrdené: Cena Enjin Coinu (ENJ) vzrástla o 75 %

Bitcoin vs Ether a tí ďalší.

Z technologického hľadiska je pravdepodobne jednoduchšie ponúknuť užívateľom Ether, ktorého derivátov je celý rad, a poskytnúť tak užívateľom širokú paletu mincí s minimalizáciou technologických úprav a opráv prípadných bugov. Nezaradiť najrozšírenejšiu a technologicky najprepracovanejšiu mincu Bitcoin, sa napriek tomu zdá veľmi zvláštne.

A aby toho nebolo málo, má Samsung peňaženka tiež ponúknuť dva okrajové a časom nepreverené tokeny Enjin coin a Cosme.

Zatiaľ čo Enjin coin (ENJ) viazaný na Enjin, platformu pre webové služby a gaming, je ako minca určená na mikroplatby a digitálny zberateľský systém pre hráčov, a je teda ľahko predstaviteľné využitie v hrách na telefónoch Samsung, Cosme je iný prípad.

Cosme ponúka odmeny za recenzovanie kozmetických produktov a pre svoj usecase je často prirovnávaný k rovnako zbytočnému coinu menom Dentacoin.

Ako je teda možné, že Bitoin, ktorý svojím využitím a technologickým náskokom podobné mince ďaleko prevyšuje, v peňaženke chýba?

Jedným z možných dôvodov môže byť celková absencia manažérskeho a obchodného teamu, ktorý by Bitcoin zastupoval. Tím vyvíjajúci Ether má oproti Bitcoinu jasne definovanú a centralizovanú štruktúru na čele s jeho zakladateľom Vitalik Buterinem. Je možné že medzi zástupcami Etherea a Samsungu prebehlo utajené rokovanie za zatvorenými dverami? Jedná sa samozrejme o  špekuláciu, ale vzhľadom na situáciu v akej sa trh s Etherom nachádza, by to nebolo úplne nepredstaviteľné.

Ďalším dôvodom môže byť vyčkávania na úspešné testovanie a rozšírenie technológie Lightning Network pre Bitcoin a jeho následné umiestnenie do peňaženky. Samsung totiž s rozšírením ponuky do budúcnosti počíta a medzi nové mince by údajne mali pribudnúť EOS, XRP, či NEM.

Kedy a či vôbec príde na rad Bitcoin zostáva však nezodpovedanou otázkou.

Čo čítať ďalej?

Rusko prijalo nový zákon – digitálna ekonomika má dvere otvorené

Zdroj: coindesk.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Marek C.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

 

 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.