Bitmain opúšťa pozície? Amsterdamské kancelárie uzavreté
Bitmain opúšťa pozície? Amsterdamské kancelárie uzavreté, zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/StockBook

Gigantická spoločnosť Bitmain, sústreďujúca sa na ťažbu kryptomien a produkciu ASIC minerov, dnes ohlásila ďalší z krokov vedúcich k redukcii celosvetových operácií. Tentokrát sa zmeny dotkli holandských kancelárií v Amsterdame.  

Prvé známky snahy o zníženie nákladov začal Bitmain dávať najavo už počas novembra minulého roku, kedy uzavrel svoje vývojové centrum pre blockchain v Izraeli. Dôvodom je podľa oficiálnych prehlásení spoločnosti potreba dlhodobej udržateľnosti a zdravej škálovateľnosti.

Spoločnosť údajne utrpela straty z dôvodu zníženia profitability ťažby Bitcoinu behom minulých mesiacov. Cena BTC sa momentálne pohybuje okolo 3600 dolárov.

„V priebehu budovania dlhodobo udržateľnej a škálovateľnej spoločnosti je potrebné implementovať niekoľko personálnych a operačných úprav. Súčasťou týchto úprav je práve aj uzavretie kancelárií v Amsterdame a Izraeli.“

„Momentálne sa sčasti prestávame sústrediť na výpomocné operácie. Naším hlavným záujmom je skutočné jadro Bitmainu.“ 

Redakcia krypto magazínu Cointelegraph sa dnes Bitmainu pýtala na bližšie informácie, nadväzujúci komentár však nedostali.

Mohlo by vás zaujímať: Armagedon pre ťažiarov, už len dva ASIC minery sú ziskové

Zvesti o Bitmaine neveštia nič dobré

Od tej doby, čo na povrch vyplávali správy o ukončení operácií v Izraeli, kolujú na internete zvesti o tom, že má Bitmain v blízkej dobe v pláne znížiť celkový personál (momentálne má zhruba 2500 zamestnancov) až o polovicu.

Tieto zvesti však zatiaľ neboli oficiálne potvrdené. Zároveň ďalší zo zdrojov hovorí o problémoch Bitmainu s plánovanou počiatočnou verejnou ponukou (IPO), ktorá je údajne ohrozená z dôvodu súčasnej neistoty v oblasti regulácií.

Všetky zmeny v Bitmaine sprevádza aj momentálne preskupenie vo vedení, behom ktorého majú byť súčasní vedúci pracovníci Jihan Wu a Micree Zhan menovaní na pozície spolupredsedov. Nahradiť ich má Wang Haichao, ktorý v spoločnosti doteraz účinkoval ako riaditeľ produktového inžinierstva.

Podobné správy o Bitmaine vyšli na povrch aj minulý týždeň, kedy bolo ohlásené ukončenie ťažobných operácií v Texase. Pôvodný operačný plán ťažobnej plochy v Texase pritom vyzeral celkom nádejne: spoločnosť projektovala prínos pre miestnu ekonomiku v rámci 500 miliónov dolárov.

Bitmain však zďaleka nie je jedinou krypto spoločnosťou, ktorá je nútená stiahnuť kapacitu. Okrem nej sa prepúšťanie dotklo napríklad aj známej kryptoburzy Hubou alebo startupu ConsenSys, ktorý je založený na Ethereum blockchaine.

Čo čítať ďalej?

Veľryby sa prebúdzajú – Môžeme sa tešiť na zvýšenú volatilitu?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip.

Zdroj:
cointelegraph.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance