[Správy] Tron kupuje BitTorrent za 140 miliónov dolárov

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Tron kupuje BitTorrent za 140 miliónov dolárov – Ďalšia Ponzi schéma: Ambiciózny Turcoin skončil – Sabotáž v Tesle. Chce ju zničiť konkurencia? – Nasdaq vyvinul zúčtovaciu platformu postavenú na blockchaine – Prečo CEO spoločnosti Goldman Sachs nezabuchol dvere pred kryptomenami – Nadácia Freedom of the Press dostala 1000 ETH – Letisko Schiphol v Amsterdame testuje krypto ATM ako prvé v Európe  -Univerzita v Berkeley spúšťa certifikačný program zameraný na blockchain

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Správa dňa

Správa, ktorá sa dostala na verejnosť uvádza, že spoločnosť TRON sa chystá uzavrieť dohodu o kúpe platformy BitTorrent za 140 miliónov dolárov. Oznámenie prichádza len šesť dní predtým, než spoločnosť TRON začne “žiť” na vlastnom blockchaine. Akcionári stále rokujú o podrobnostiach, ale dohoda je už údajne uzavretá.

Zatiaľ nie je celkom jasné ako TRON začlení BitTorrent do úsilia o vytvorenie decentralizovaného internetu. Profil BitTorrentu v oblasti distribúcie údajov a zdieľania súborov určite doplní ciele spoločnosti TRON. https://www.ethnews.com/  (v EN)

Podvody

Projekt tureckej tzv. “národnej” kryptomeny – Turcoin – sa ukázal byť klasickým príkladom Ponzi schémy, uviedli turecké médiá. Zdá sa, že zakladatelia “alternatívnej” digitálnej meny, ktorá mala konkurovať Bitcoinu, utiekli z krajiny i s miliónmi dolárov získanými od podvedených investorov. Čo k tomu dodať? Ľudia sú nepoučiteľní. Opäť sa dali zlákať vidinou vysokých ziskov. https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Prečítajte si tiež – Ponzi schémy v kryptosvete

Hi-Tech

Agentúra Reuters uviedla, že sa jej podarilo získať e-mail, ktorý pravdepodobne poslal Elon Musk. V e-maile sa píše, že bol “zúfalý”, keď zistil, že zamestnanec vykonával “celkom rozsiahlu sabotáž v našich operáciách”. Ďalej sa uvádza, že robil “priame zmeny kódu” v operačnom systéme Tesla a tiež “vynášal veľké množstvo vysoko citlivých údajov neznámym tretím stranám.” Musk v tejto súvislosti povedal, že existuje “dlhý zoznam” organizácií, ktoré “chcú vidieť Teslu mŕtvu”.  https://www.digitaltrends.com/ (v EN)

Blockchain

Burza cenných papierov Nasdaq v utorok predstavila blockchainovú proof-of-concept (PoC) platformu. Bola vyvinutá v spolupráci s poskytovateľmi služieb v oblasti cenných papierov ABN AMRO Clearing a firmami poskytujúcimi finančné služby EuroCCP a Euroclear. Cieľom je pokryť výzvy “margin calls” (potreba uložiť finančné prostriedky, alebo cenné papiere na pokrytie potenciálnych strát), prostredníctvom distribuovanej siete medzi poskytovateľmi záruk, príjemcami a sprostredkovateľmi. https://www.coindesk.com/ (v EN)

Akceptácia kryptomien

Lloyd Blankfei, CEO spoločnosti Goldman Sachs vysvetľuje, prečo nezatvoril dvere kryptomenám. V utorok v Ekonomickom klube v New Yorku hovoril o tom, že bol spočiatku k Bitcoinu skeptický. Uvedomil si  však, že podobný postoj zastával aj voči mobilným telefónom. Najnovšie hovorí, že kryptomeny môžu byť ďalším krokom v evolúcií peňazí. “Ľudia spočiatku používali iba “tvrdú” menu. Časom ju vymenili za kus papiera, ktorý ju reprezentuje,” povedal. https://www.ccn.com/  (v EN)

Včera sme vás informovali, že nadácia Freedom of the Press oznámila, že bude akceptovať darcovstvo vo forme kryptomien. Že decentralizovaná technológia má veľký potenciál dokazuje to, že nadácia Freedom of the Press dostala hneď prvý deň 1000 ETH. https://cryptoslate.com/  (v EN)

Cestujúci ktorí prechádzajú letiskom Schiphol v Amsterdame môžu teraz využiť novú službu. Môžu si vymeniť svoje zvyšné eurá za Bitcoin alebo Ethereum v ktypto-bankomate. Bankomat je v testovacej prevádzke a Schiphol je prvé európske letisko, ktoré ponúka túto službu. “Spoločnosť Schiphol neustále pracuje na inováciách” hovorí Tanja Dik, riaditeľka Consumer Products & Services. “Dúfame, že krypto ATM poslúži cestujúcim na výmenu miestneho “eura” za globálne Bitcoiny, alebo Ethereá. To môže byť užitočné, pretože už nebudú môcť využívať euro vo svojej domovskej krajine.” http://bitcoinist.com/  (v EN)

Krimi – Europol a kryptoburzy

Existuje zjavná súvislosť medzi kryptomenami a online kriminalitou. Europol si uvedomuje, že v boji proti praniu špinavých peňazí nemôže uspieť sám. Preto si tento týždeň sadne za jeden stôl s viac ako tuctom veľkých kryptobúrz v Európe. Táto trojdňová konferencia sa bude týkať výlučne digitálnych mien a počítačovej kriminality. Cieľom tohto stretnutia je vytýčiť novú stratégiu, aby sa zabránilo použitiu kryptomien na pranie špinavých peňazí.  https://www.newsbtc.com/  (v EN)

Vzdelávanie

Od budúceho mesiaca Kalifornská univerzita v Berkeley ponúkne on-line profesionálny certifikačný program, zameraný na blockchain technológiu. Program si kladie za cieľ vybaviť technických a netechnických profesionálov potrebnými vedomosťami tak, aby mohli naštartovať svoju kariéru v oblasti blockchainu, ako napr. vývojár blockchainu, kryptoobchodník, analytik údajov, výskumník alebo konzultant. https://www.ethnews.com/  (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.