Prečo bude Bitcoin rásť?
Prečo bude Bitcoin rásť? Zdroj: shutterstock.com/Zoomik

Je nepopierateľné, že sa kryptomeny stali veľkým fenoménom, ktorý na seba neustále priťahuje pozornosť. Len nedávno o nich vedela len úzka skupina nadšencov. Dnes je však situácia iná. Dnes sa o ne a hlavne o Bitcoin, ktorý sa stal symbolom celého kryptosveta, zaujímajú odborníci, bežní ľudia, vlády, finančné inštitúcie, médiá.

Ak sa pozriete na súčasný vývoj ceny Bitcoinu, môžete si povedať, že to nevyzerá nijako zvlášť optimisticky.

Aké sú teda dôvody, prečo by mal Bitcoin rásť?

Inovácie blockchainu

Bitcoin bol prvou úspešnou implementáciou blockchainu. Jeho jednoduchý princíp a robustnosť sa stali základom toho, že dodnes úspešne prekonal všetky útoky a krízy. Je to jeden z dôvodov, prečo si Bitcoin udržiava svoju dominanciu.

Vylepšenia ako  SegWit a Lightning Network zlepšujú vlastnosti blockchainu. A to najmä škálovateľnosť. To, spolu s tým, že na vylepšeniach neustále tvrdo pracuje veľké množstvo vývojárov, ukazuje na potenciál Bitcoinu stať sa, okrem uchovávateľa hodnôt, aj bežne používaným platidlom.

Fintech revolúcia

Kryptomena číslo jeden je v centre fintech revolúcie. Trh s technológiami sa etabloval ako hnacia sila na širšom finančnom trhu. BTC začína dominovať Fintechu, pričom napríklad nedávne správy ukazujú, že aplikácia Square Cash má vyšší rast ako napríklad Venmo.

Príkladom je Afrika, kde je BTC v srdci rastu fintechu s množstvom platobných platforiem, ktoré ponúkajú Bitkoinové produkty. Výsledkom toho je, že sa výrazne uľahčili platby v krajinách, kde FIAT meny prestávajú plniť svoje funkcie, napríklad kvôli hyper-inflácii.

Môže vás tiež zaujímať: [HODL] Aktuálna situácia na kryptotrhu – Nebojíte sa, že urobíte chybu

Cenová odolnosť

Bitcoin, podobne ako celý kryptotrh, vykazuje veľkú volatilitu. Avšak v poslednej dobe sa ukazuje byť odolnejší voči negatívnym udalostiam na trhu. Zatiaľ čo iné kryptá poklesnú v dvojciferných percentách, Bitcoin obyčajne utrpí len jednociferný pokles. Nedávnym príkladom je kauza juhokórejskej burzy Upbit.

Vidíme, že Bitcoin vykazuje určitú odolnosť voči náhlym zmenám cien na kryptotrhu. A postupom času, ako trh dozrieva, bude Bitcoin menej a menej reagovať na negatívne signály.

Prijatie finančným mainstreamom

Kryptomena č.1 má samozrejme svojich neprajníkov, ako sú napríklad Warren Buffet a Bill Gates. Nastáva však výrazné zvýšenie úrovne osvojenia z hlavnej finančnej scény. Spoločnosť Nasdaq nedávno spolupracovala s Gemini, aby vytvorila burzovú platformu pre obchodnú infraštruktúru pre BTC. V roku 2017 CME a CBOE začali obchodovať s Bitcoin futures.

Prečítajte si tiež: Morgan Stanley vyzýva centrálne banky na využívanie kryptomien

V roku 2018 zaznamenávame prílev BTC produktov zameraný na pritiahnutie inštitucionálnych investorov na trh. Svoje produkty nedávno predstavili Coinbase a Goldman Sachs. Existujú aj správy od OTC bitcoin trading decks, že umožnia významné nákupné a predajné objednávky bez negatívneho vplyvu na trh.

Záver

Aj keď Bitcoin mal, podľa vyjadrení viacerých “odborníkov”, už viackrát skrachovať, nestalo sa tak. Prežil a vpodstate úspešne pokračuje vo svojom ťažení. A kam až sa dostane? To nám ukáže čas.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance