Prechod Etherea je blízko
Prechod Etherea je blízko. Zdroj: Shutterstock, Vladimir Kazakov

Najdôležitejšia aktualizácia v histórii Etherea sa blíži. Prechod na konsenzus Proof of stake bude mať obrovský vplyv na celý sektor kryptomien.

Prechod Etherea na Proof of stake

Aktualizácia, ktorá má raz a navždy odstrániť obavy siete ETH z jej vplyvu na životné prostredie. Výraznou premenou majú prejsť aj faktory ako rýchlosť transakcií či transakčné poplatky.

Celý proces bol už nespočetne veľakrát odložený či pozastavený. No tomu je koniec. Všetci poprední predstavitelia siete vrátane Vitalika Buterina sa vyjadrili, že sa v auguste môžeme tešiť na finále. A presne toto teraz sektor kryptomien potrebuje. Impulz, ktorý by dokázal nabudiť býkov a poraziť medveďov.

Počas minulého týždňa sme boli svedkami toho, ako došlo v testovacom reťazci Beacon k reorganizácii blokov. V rámci tohto procesu sa blockchain rozdelil na sedem po sebe idúcich blokov. Táto situácia nenastala už roky a vyvolala mierne obavy.

Prečítaj si tiež: Každá TOP kryptomena je v strate okrem tejto výnimky

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

August tak bude pre celú komunitu Etherea absolútne prelomovým mesiacom. Ďalší odklad je nemysliteľný, vyvolal by obrovské obavy, či to vôbec komunita zvládne. Zlyhanie  prechodu z konsenzu Proof of work by poskytlo ďalšie argumenty rôznym ekologickým a environmentálnym organizáciám, ktoré majú na sektor kryptomien ťažké srdce. A nielen im, ale aj vládnym inštitúciám, ktoré hlasno volajú po reguláciách kryptomien.

Úspech Etherea prinesie novú nádej, zatiaľ čo ďalší odklad spôsobí pokračovanie kryptomenovej zimy. Celá globálna komunita fanúšikov kryptomien by tak mala držať palce, aby sa tento proces konečne uskutočnil a bez výraznejších problémov.

Čítaj ďalej: Ziskovosť Etherea klesla na 2-ročné minimum

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance