Ako vníma Bitcoin Harry Dent?
Ako vníma Bitcoin Harry Dent? Zdroj: Shutterstock, Andreanicolini

Populárny ekonóm Harry Dent varuje investorov. Bitcoinu predpovedá obrovský pád na 3 000 dolárov, no následne býčiu explóziu až na 500 000 dolárov. Ako na to prišiel?

Bitcoin na 3 000 USD?

Strach a nestabilita na trhu mnohých analytikov uistila, že to v prípade BTC nebude také jednoduché. Rast je totiž neustále brzdený mnohými aspektmi, ako napríklad správy z FED-u či vojna na Ukrajine. Rok 2022 sa tak zrejme bude naozaj niesť vo svetle recesie.

V rozhovore pre Kitco News sa ekonóm Harry Dent vyjadril, ako vníma situáciu v prípade BTC, zlata či akcií:

„Bude to krach a myslím si, že Bitcoin by mohol klesnúť až na 3 000 alebo 7 000 dolárov a potom v ďalšom globálnom boome do roku 2037 vystúpiť na pol milióna až milión dolárov. Takže to bude nákup na celý život, ale nedotkol by som sa ho ani desaťmetrovou tyčou, ani keby tu klesol o 50 %.

Dent sa stále nevzdal svojho názoru, že v prípade aktuálnej recesie pôjde o najväčšiu bublinu v histórii. Ľudstvo si uvedomí, že nie je možné donekonečna tlačiť peniaze. Na druhej strane potrebujú niečo, čo má skutočnú hodnotu a musí to byť digitálne.

Prečítaj si tiež: Peter Schiff verí, že mal celý čas pravdu: „Bitcoin sa čoskoro zrúti úplne!“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Dent na záver dodal:

Svet bude Bitcoin dlhodobo milovať. Bitcoin bude podľa mňa novým digitálnym štandardom pre peniaze. Myslím si, že Bitcoin sa stane globálnym štandardom. Ešte tam nie je, nie je dostatočne veľký, nie je široko akceptovaný, ale myslím si, že sa zrúti najviac.

Dentovi zatiaľ jeho predpovede vychádzajú pomerne presne. Tá najnovšia však patrí k tým najradikálnejším. Čas ukáže, či mal pravdu, alebo sa mýlil.

Čítaj ďalej: Zakladateľ burzy FTX Sam Bankman-Fried: Bitcoin nemá ako platobná sieť žiadnu budúcnosť!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance