Zakladateľ burzy FTX Sam Bankman-Fried: Bitcoin nemá ako platobná sieť žiadnu budúcnosť!
Zakladateľ burzy FTX Sam Bankman-Fried: Bitcoin nemá ako platobná sieť žiadnu budúcnosť! ,zdroj: www.shutterstock.com/24K-Production

Sam Bankman-Fried, zakladateľ kryptomenovej burzy FTX, vyjadril svoj názor na budúcnosť používania Bitcoinu, ktorý mnohých určite prekvapil.

Bankman-Fried totižto povedal, že osobne verí, že Bitcoin nebude fungovať ako platobná sieť, pre jeho obmedzenú schopnosť škálovania. Verí však, s čím súhlasia mnohí, že má skôr atribúty stať sa aktívom s dlhodobo udržateľnou hodnotou.

Sam Bankman-Fried vníma Bitcoin ako zlato

Zakladateľ kryptomenovej burzy FTX Sam Bankman-Fried vyjadril svoj názor na to, kam sa podľa neho BTC uberá a opísal potenciálnu hodnotu kryptomeny v budúcnosti. V rozhovore, ktorý zverejnil pre Financial Times, Bankman-Fried kritizoval implementáciu Bitcoinu ako platobnej siete. Podľa neho nebude bitcoinový blockchain nikdy fungovať ako každodenný platobný systém, a to hneď z niekoľkých dôvodov.

Mohlo by ťa zaujímať: Elon Musk: „Dohoda s Twitterom sa neposunie vpred, kým generálny riaditeľ nepreukáže rozsah aktivity botov“

Prvý je nedostatočná škálovateľnosť na bitcoinovom blockchaine. Druhým sú energeticko-environmentálne dôvody. Pre Bankmana-Frieda je v podstate Bitcoin na platby nevhodný a nepraktický podobne ako zlato. Uviedol:

Prečo nechodíme do obchodu a neplatíme zlatými tehličkami? V prvom rade je to v dnešnej  absurdné a nepraktické, a bolo by to zároveň neuveriteľne drahé. A som si istý, že by to bolo zlé pre životné prostredie. Lepšie by boli riešenia, ktoré ponúkajú efektívne a rýchle transakcie za sekundu. Najlepšie budú tie s nižšími nákladmi na energiu, ako napríklad PoS,“ verí zakladateľ FTX.

Bankman-Fried verí, že Bitcoin má jedinečné vlastnosti, vďaka ktorým je dobrý ako dlhodobý uchovávateľ hodnoty.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Zakladateľ FTX zabudol na Lightning Network

Niektorí však majú odlišné názory. Riešenie Lightning Network predsa navrhuje podstatne nižšie náklady a mohlo vyriešiť problém škálovania, ktorému čelia blockchainy prvej generácie, ako to je v prípade BTC.

Lightning Network môže byť tým správnym a rozhodujúcim riešením. Rozšírenie sa pomaličky implementuje, aby sa naplnila vízia Satoshiho Nakamota o efektívnej, decentralizovanej, peer-to-peer platobnej sieti.“

Čítaj ďalej: Hlavný predseda Goldman Sachs: „Ideme dole, pripravte sa na najhoršie“!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance