Popularita Etherea nikdy nebola väčšia a Bitcoin zaostáva! Cena bude nasledovať

0

Spolu s rastúcou cenou stúpa aj záujem o kryptomenu Ethereum. Tento coin  je už nebezpečne blízko svojho historického maxima z januára 2018 a ako jeden z prvých coinov (po Bitcoine) sa vydá do nepreskúmaného teritória. Cena Etherea sa momentálne pohybuje okolo 1250 $ s včerajším maximom o 40 $ vyššie. Ether sa ešte na začiatku roka obchodoval „iba“ za 730 $.V priebehu jediného týždňa jeho hodnota stúpla o 70%.

Nakupovať Ethereum sa na začiatku roka oplatí, obrovský rast sa dal očakávať

Ako sme písali na v decembri 2020, na začiatku roka je najlepšie presunúť časť portfólia do kvalitných altcoinov, keďže Bitcoin vtedy väčšinou stráca dominanciu. V prvom januárovom týždni už prišiel o 4% a tento trend bude pokračovať. Ethereum sa v našej koncoročnej MEGA ankete dostalo na prvé miesto ako kryptomena s najväčším potenciálom do roku 2021.

1h ETC/USD - Bitstamp
1h ETC/USD – Bitstamp

Pozrite si výsledky ankety: TOP 5 kryptomien, ktoré spravia najväčšie zisky v roku 2021

Ak chcete nakupovať kryptomeny, odporúčame použiť burzu Coinbase, kde navyše k prvému nákupu dostanete 8€ v BTC ZDARMA.

>>>Návod na vytvorenie Coinbase účtu a získanie bonusu<<<

Záujem o Ethereum nikdy nebol väčší

O Obrovskej popularite druhej najväčšej kryptomeny svedčia aj dáta z Google Trends. Tento týždeň sme zaznamenali masívny nárast Googlenia tohto projektu. Celosvetový záujem dokonca prekonal rok 2018!

Najviac ľudí Googli Ethereum v Kosove. Na treťom mieste je Slovinsko a na piatom dokonca Čína. V Číne očividne vedia, čo je dobré. Slováci sa v záujme o Ethereum umiestnili na 22. pozícii. Nemci sú 25. a Češi dokonca 29.

Zaujímavé je, že u nás na Slovensku je Ethereum veľmi populárne už od začiatku roka. Bolo tu podstatne populárnejšie, než vo väčšine sveta:

Čo sa týka jednotlivých regiónov, vedie jednoznačne Žilinský kraj a na druhom mieste vo vyhľadávaní Etherea je Bratislava. Najmenej sa o Ethereum zaujímajú ľudia z Prešovského kraja, odkiaľ som aj ja.

Čo sa týka Bitcoinu, ten popularitu z roku 2017 ešte nedosiahol. Podľa Google Trends iba tento týždeň prekonal 50% vyhľadávaní. Čo sa týka informovania o Bitcoine, Slováci sú na 33. mieste, zatiaľ čo Česko sa umiestnilo na 21. priečke. Tak to by sme ich mali dohnať!

Relatívne malý záujem o Bitcoin ukazuje, že cenový rast sa tak skoro neskončí.

A naznačuje to aj technická analýza. Ethereum v januári pravdepodobne prekoná svoje historické maximum a dostane sa oveľa vyššie. Prvou zastávkou by mohla byť až hladina 2000 $. Vzhľadom na silné fundamenty môže aj v roku 2021 veľmi ľahko predbehnúť Bitcoin v zhodnotení. Viac sme o pravdepodobnom vývoji Etherea v najbližších 12. mesiacoch napísali v tomto článku:

Ethereum na 2000 $? Na týchto hladinách sa oplatí nakupovať! Je Ethereum lepšie ako Bitcoin?

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre