INFOGRAFIKA: Pozrite, ako rýchlo Elon Musk dominoval zoznam najbohatších ľudí sveta

0

Včera večer sme vás informovali, že Elon Musk sa stal najbohatším človekom na svete. Teda… oficiálne najbohatším. Taký Kim Jong Un v podstate vlastní celý štát a kto vie, aké bohatstvo ukrýva Putim? Každopádne, od včera má svet nového najbohatšieho kapitalistu. Elon Musk sa na vrchol prepracoval extrémne rýchlo. Veď, ešte v januári minulého roka mal…

Spacex, Tesla a Elonov nevídaný vzostup na prvú priečku

To radšej neprezradíme, pokazili by sme vám zážitok z priloženého videa (hore
Odporúčame pozrieť si ho. Je tam pekne znázornené bohatstvo najväčších miliardárov planéty za posledných desať rokov a Elonov vzostup na prvú priečku.

Elon Musk má oproti ostatným miliardárom jednu veľkú výhodu. V súčasnosti je na čele dvoch multi miliardových spoločností s obrovským potenciálom. I keď jedna z nich (SpaceX) zatiaľ nie je, a dlhú dobu ani nebude verejne obchodovateľná.

VIDEO: Pozrite sa na epický let a výbuch prototypu Starship SN8 od SpaceX

Elon má momentálne drvivú väčšinu kapitálu v Tesle, ktorá má za sebou absolútne úžasný a ziskový rok. Počas uplynulých 365 dní sa Tesle napriek pandémii koronavirusu, ekonomickej kríze a uzávierok tovární podarilo vyrobiť a predať 500 000 elektromobilov. Tesla sa navyše dostala do indexu S&P 500, začala vyrábať nové batérie, autá v Číne a v januári tohto roka predstaví modernizovaný Model S a X.

Z čoho všetkého prúdi Elonove bohatstvo? Podrobnejšie sme sa tomu venovali včera v článku. A viete o tom, že Elon Musk je fanúšik kryptomien? Kapitalizácia Bitcoinu dnes dokonca prekonala trhovú hodnotu Tesly!

Viac o Elonovej ceste k bohatstvu:

Fanúšik Bitcoinu a DOGE sa stáva najbohatším človekom na svete! Bravó, Elon

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre