Pomôžu BB a Volume pri aktuálnych poklesoch? – Skúška – Denník 4. týždeň

0

Trošku netradične v nedeľu, ale predsa len tu máme skúšku z posledných dvoch tém, ktoré sme sa spolu učili. Išlo o Bollinger Bands a Volume (objem), ktorý spomíname naozaj často. V dnešnej skúške sa však pozrieme na to, ako funguje kombinácia týchto dvoch indikátorov alebo čo konkrétne nám vedia povedať.

NEO/USD

Opäť sa ideme pozrieť na páry, ktoré ste si zvolili vy. Boli nimi NEO a ONT voči doláru a tak sa na ich grafy teraz idem postupne pozrieť. Pomôže mi BB a volume pri identifikovaní vhodných vstupov a výstupov do daných párov?

Bollinger Bands, Pomôžu BB a Volume pri aktuálnych poklesoch? – Skúška – Denník 4. týždeň

No, nie je žiadnym prekvapením, že aktuálne by sa vstup nikde neodporúčal (minimálne nie na long). Kryptomeny poriadne padajú a to sa odzrkadlilo aj na páre NEO/USD. Na dennom grafe Bitfinexu vidíme, že objem (najmä sell volume) čiastočne vzrástol oproti poslednému obdobiu (modrý obdĺžnik). Nejde však o žiadny extrémny nárast a tak sa netreba uchyľovať k nijakých predčasným záverom. Keď sa však pozrieme na Bollinger Bands, tak je jasne vidieť, že cena sa aktuálne hýbe výrazne v spodnom pásme.

Pokiaľ sa vám tento denník páči, tak neváhajte dať like na našu facebookovú stránku alebo dať odber na kryptomagazín.sk.

Avšak, ako sme s povedali pri stratégii Bollinger Bounce, cena má vždy tendenciu vracať sa naspať k stredovej čiare. Pokiaľ teda máte radi risk (s možnosťou väčšieho zisku) možno by stálo za zváženie kúpiť NEO na aktuálnej hodnote (na vlastné riziko samozrejme!).

Na druhú stranu treba však povedať, že aktuálne má NEO za sebou pomerne výrazne pohyby smerom dole. Downtrend je teda aktuálny (čo sčasti potvrdzujú aj objemy), tak short môže byť takisto na mieste. A práve toto je to „zapeklité“. Vždy musíte mať jasnú stratégiu, ktorú podporíte aj inými indikátormi. K akému záveru by ste na tomto grafe teda došli vy?

ONT/USD

Tak a ešte sa poďme pozrieť aj na tento graf, ktorý je však pomerne nezvyčajný. ONT/USD je vypočítaný prostredníctvom platformy tradingview. Čo sa však z neho vieme dozvedieť?

Bollinger Bands, Pomôžu BB a Volume pri aktuálnych poklesoch? – Skúška – Denník 4. týždeň

Jasne vidíme, že objemy sú viac ako „tragické“. Veľmi, veľmi nízke objemy na tomto menovom páre pretrvávajú už istý čas. Nič konkrétne z nich teda pravdepodobne nevieme vyčítať, okrem evidentného nezáujmu investorov o túto menovú kombináciu. Ak sa však pozrieme na BB, zistíme, že situácia je presne taká istá ako v prípade NEO. Opäť sa cena pohybuje iba v spodnom pásme a výrazne preráža von. Posledných 5 sviečok malo spodné knôty výrazne pod spodnou čiarou Bollinger Bands. Opäť teda platí, že stratégia je najmä na vás a na tom, akú kombináciu iných indikátorov zvolíte.

Záver

Chcel by som tu iba upozorniť na to, že aktuálne trhy robia naozaj zverstvá. Výrazne padajú a nikto nevie, kam až to skutočne môže zájsť. Práve preto by ste mali byť aktuálne veľmi opatrní a rozvážni. Ak by ste sa rozhodli neobchodovať, tak už zajtra sa môžete tešiť na novú časť z nášho seriálu, kedy sa opäť budeme učiť o nových indikátoroch.

Čo čítať ďalej?

Revolučný indikátor z kryptomenového sveta – Brandon Kelly – Denník 4. týždeň

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre