Bitcoin bublina
Bitcoin bublina. Zdroj: Shutterstock.com/Marko Aliaksandr

Trh s kryptomenami tento týždeň nevyzeral práve najlepšie a medvede využili túto šancu, aby uzavreli weekly sviecu čo najnižšie. Pred sebou máme posledných niekoľko hodín obchodovania no už teraz je jasné, že bude červená a pekne vysoká. Bitcoin vytvoril nižšie high než na začiatku mesiaca a je veľmi pravdepodobné, že korekcia bude pokračovať.

Bitcoin – Ukážkové praskutie bubliny

Bitcoin na daily grafe vytvoril ukážkový “bubble pattern” – teda parabolický rast, ktorý po skončení ešte vytvorí druhý, menší vrchol – takzvaný bull trap.

1D BTC/USD - Bitstamp
1D BTC/USD – Bitstamp

Pre porovnanie, tu je spomínaný bubble pattern:Fázy bubliny

Fázy bublinyAktuálne sme už za fázou “return to normal” a ak budeme pokračovať “podľa plánu,” tak až teraz začne tiecť krv. Prepad sa zastaví až na supporte 6000 $ a to ešte budeme radi.

Ethereum

Ethereum dnes zažíva veľmi nepríjemný deň. Prepadlo sa viac, než akýkoľvek iný high-cap altcoin, snáď s výnimkou BSV. Nie je teda v dobrej spoločnosti. Po 12% poklese nakoniec narazilo na relatívne slabý support na hladine 230 $.

1h ETH/USD - Bitstamp
1h ETH/USD – Bitstamp

Ak bude Bitcoin pokračovať v prepade, môžeme očakávať prerazenie tohto supportu a čoskoro otestujeme 200 $. Táto hodnota by už mohla niečo vydržať.

XRP – Nepresvedčivé výkony

Nedávno sme s vami zdieľali vtipné video ktoré tvrdí, že XRP je na ceste na 10 000 $ a v budúcnosti prekoná nie len Bitcoin, ale nahradí aj dolár ako svetová rezervná mena. Bohužiaľ XRP momentálne rozhodne nevyzerá dobre. neschopnosť prekonať hranicu 0,5 $ a nízka volatilita počas rastu altcoinov koncom minulého mesiaca investorov nepresvedčila a dnes už testujeme 0,3 $!

Litecoin – Zase v dvojciferných číslach

Litecoin sa po krátkom výlete nad 100 $ zase stiahol späť a momentálne sa už obchoduje za 92 $. Za posledných 24 hodín sme zaznamenali pokles o takmer 10 %. Je nepríjemné sledovať, ako ľahko bola prerazená trojciferná hranica.

Zdá sa, že hype okolo halvingu už pominul. Alebo nie? Na to sa pozrel náš analytik Ľubo. Jeho analýzu nájdete tu (rozhodne odporúčame prečítať):

[Analýza] LTC – Koniec korekcie a posledný rast ceny pred halvingom