trading week1 - skúška sviečky

Takže, ako som sľúbil, máme tu víkend a s ním aj prvá skúška z toho, čo sme sa mohli spoločne učiť v prvý týždeň letného kurzu obchodovania. Veľa nových informácii o indikátoroch a oscilátoroch sme sa zatiaľ nenaučili. Ale zato sme si predstavili celý kurz, nášho profesionálneho tradera Jakuba Kraľovanského z NEXALTIC Capital s.r.o, a aj mňa, začiatočníka, ktorý sa bude učiť s vami. No a dnes je predo mnou prvá skúška.

Sviečky a sviečkové formácie

Najdôležitejšou témou z tohto týždňa boli nepochybne sviečky a sviečkové formácie. Práve tie sa idem dnes skúsiť nájsť na grafoch. Aby som bol úprimný, mám trochu stres, pretože sa môžem takto pred vami všetkými znemožniť (čo sa dúfam, nestane). A keby sa tak aj stalo, nevadí. Som tu predsa na to, aby som sa učil (a to spoločne s vami).

Práve preto sa ideme pozrieť na to, ako sa darilo mne v „odhaľovaní a hľadaní“ sviečkových formácií, o ktorých sme sa učili v piatok. Takže tu je môj prvý graf, na ktorom som sa snažil identifikovať Bearish engulfing a Marubozu. Ide o denný graf Bitcoinu voči doláru (BTC/USD) na burze Bitfinex pomocou Tradingview.

Bearish engulfing je v zelenom obdĺžniku. Z toho, čo sme si povedali v piatok, by mala byť Bearish engulfing sviečková formácia tvorená dvoma sviečkami v uptrende. Prvá, zelená (v mojom prípade biela), je pohltená nasledujúcou červenou sviečkou (v mojom prípade čiernou). Potvrdené je to aj zvýšeným objemom, ktorý som takisto vyznačil v zelenom obdĺžniku.

V modrom obdĺžniku som zvýraznil sviečku v tvare Marubozu. Ide o sviečku, ktorá nemá žiadne knôty. Značí veľkú silu (v našom prípade rastovú), ktorá je podporená aj vyšším objemom, ktorý môžete vidieť v modrom veľkom obdĺžniku.

Záver

Ak by ste našli na danom grafe viac sviečkových formácií, kľudne na ne poukážte. Samozrejme, že formácií je oveľa viac. Aj na samotnom grafe ich určite môže byť viac. Záleží len od vás, ktoré z nich nájdete a ktorými sa budete riadiť. Ak ste nejaké našli na grafoch aj vy, kľudne ich zdieľajte s nami, či už v komentároch alebo na FB. Jakub Kraľovanský sa na ne určite pozrie a dá vám potrebný feedback. Faktom však je, že používať iba sviečkové formácie by bol určite veľký risk. Práve preto si od zajtra začneme predstavovať aj iné indikátory.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Mirec

…berie sa pri pohltení aj na vedomie či majú sviečky knot? Nakoľko tu je v červenej sviečke je spodný, ale v predošlej lekcii bol horný knot.

Marek

Myslím si, že pri pohltení knoty nehrajú až takú lekciu. Ale pre istotu to overím s Jakubom a dám vedieť (či už ja alebo Jakub sám). Ak máš ďalšie otázky, tak sa kľudne pýtaj

karol

kde su lekcie zo stvrtka a piatku?
nasiel som linky len na Predstavenie – 1. týždeň a potom na skusku
a linky na lekcie su kde?