Sieť Polygon
Sieť Polygon. Zdroj: Shutterstock, karnoff

Ak sledujte trh kryptomien na dennej báze, určite ste pred časom postrehli hackerské útoky, ktoré boli zrealizované proti viacerým blockchainom. Jedným z nich je aj Polygon, ktorý však dokázal chybu odhaliť včas.

Prečítaj si tiež: Inflácia je prítomná úplne všade, ochrániť nás však môže Bitcoin – tvrdí miliardár John Icahn

Sieť Polygon a chyba v systéme

Polygon je v podstate najväčšia sidechainová sieť na Ethereu. Pod správou siete je aj Plasma Bridge, čiže tzv. obojsmerná tokenová brána, ktorá používateľom umožňuje prenášať aktíva z mainnetu ETH do Polygonu a následne ich vybrať späť na Ethereum. Práve v bráne Plasma Bridge bola pred časom objavená kritická chyba v kóde.

Postmortem spravuje platformu Immunefi, ktorá poskytuje odmeny za úkony, ktoré odhalia podobné chyby v systéme. Tím uviedol, že chyba bola odhalená v dostatočnom čase a následne opravená. Čiže nedošlo k akémukoľvek hackerskému útoku alebo strate finančných prostriedkov.

Mohlo by ťa zaujímať: Senátori tlačia na Facebook, aby okamžite prerušil svoj projekt „Novi wallet“

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Polygon Plasma Bridge je vybavený bezpečnostným mechanizmom, do ktorého spadá aj spálenie tokenov, ktoré sa majú presunúť do mainnetu. Presne 5. októbra bola whitehat hackerom Gerhardom Wagnerom objavená bezpečnostná chyba. Keby bola objavená zlými hackermi, zrejme by došlo k obrovskej strate.

Wagner okamžite po objavení chyby skontaktoval platformu Immunefi, ktorá následne informovala sieť Polygon. Našťastie sa všetko dokázalo včas vyriešiť a chybu bezpečne odstrániť. Keby tomu tak nie je, zrejme by došlo k obrovskej krádeži. Chyba bola údajne natoľko závažná, že sa hackeri mohli obohatiť až o sumu 850 miliónov dolárov.

Sieť Polygon následne Wagnerovi odoslala zaslúženú odmenu 2 milióny dolárov. Ide o zrejme najväčšiu províziu za dané služby vo svete kryptomien.