Coinbase pokles
Coinbase pokles. Zdroj: Shutterstock.com/viewimage

Burza Coinbase vykázala tržby vo výške 1,235 miliardy USD v 3. štvrťroku, čo je výrazne pod odhadmi analytikov podľa FactSet vo výške 1,614 miliardy USD. Zisk firmy dosiahol 406 miliónov USD, čo predstavuje pokles zisku o 74,7 % v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom, hoci bol nad očakávaniami analytikov vo výške 380 miliónov USD. Coinbase tiež oznámil zisk vo výške 1,62 USD na akciu, čo je o 10 % menej ako odhad FactSetu.

Napriek výkonnosti v 3. štvrťroku Coinbase v správe uviedol, že to bol pre firmu silný štvrťrok. To poukazuje na hlbšie zapojenie investorov do platformy a vývoj nových produktov, ako je napríklad jej nadchádzajúci NFT trh. Firma tiež zdôraznila, že je zameraná na dlhodobý horizont na rozdiel od kvartálov.

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC – cena dosiahla nové ATH na hladine 68 500 $!

Coinbase a SEC

Zdá sa, že mrazivý vzťah medzi burzou Coinbase a Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) sa začína roztápať. Generálny riaditeľ Brian Armstrong prvýkrát upozornil na problémy firmy so SEC-om v septembri. Vtedy odhalil, že donucovací orgán pohrozil žalobou na Coinbase, ak spustí svoj program pôžičiek v USDC. Armstrong neskôr v tom mesiaci nasledoval tieto komentáre vyhlásením, že SEC bol jedinou vládnou pobočkou, ktorá nebola ochotná stretnúť sa s firmou. Armstrong však pri dnešnom stretnutí o zisku za 3. štvrťrok povedal, že minulý týždeň mal veľmi produktívne stretnutie s predsedom SEC-u, Garym Genslerom.

Spoločnosť zaznamenala 41 % nárast výnosov z predplatiteľských služieb vo výške 145 miliónov USD v porovnaní s 2. štvrťrokom. Išlo hlavne o program ETH 2.0 staking, výnosy z poplatkov za úschovu a odmeny za tokeny.

Objem obchodov na platforme dosiahol v 3. štvrťroku 327 miliárd USD, čo je o 29 % menej v porovnaní s 2. štvrťrokom. Inštitucionálni investori predstavovali podiel obchodovania s 234 miliardami USD, zatiaľ čo maloobchodníci predstavovali 93 miliárd USD.

Prečítaj si tiež – BTC vytvára rovnaký fraktál ako v roku 2013 – vrchol by mohol dosiahnuť 200 000 $

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre