Polkadot DOT dnes na chvíľu prekonal XRP! Prečo teraz tak letí hore?

0

Pokladot DOT je nováčik na trhu s kryptomenami. Na burzách sa po dlhoročnom vývoji ukázal až v priebehu minulého roka a okamžite sa usadil v prvej desiatke najväčších projektov. V roku 2021 navyše zaznamenal slušný cenový rast a aktuálne sa obchoduje za 13,5 $. S kapitalizáciou 12,2 miliardy dolárov sa tak nebezpečne blíži k XRP. Dnes tento token dokonca na chvíľu prekonal! Na maxime to bolo 14,8 miliárd.

Pokladot za posledných sedem dní zvýšil svoju hodnotu o 40%. To sa stalo v čase, keď väčšina kryptomien stagnovala a Bitcoin padol o 12 000 $! Aj obchodné volume na burzách stojí za zmienku. Dnes sa zobchodoval DOT za 6,5 miliardy dolárov, oproti 4,5 miliardám na pároch s XRP.

1D DOT/USDT - Binance
1D DOT/USDT – Binance

Chcete nakupovať Pokladot DOT? Urobiť tak môžete na burze Binance. Ak si vytvoríte účet cez >>>tento odkaz<<< získate navyše doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Vývoj Polkadotu ide vpred míľovými krokmi

Záujem o Polkadot je evidentne obrovský a vďačiť za to môže aj rýchlemu vývoju platformy. Najväčšou výhodou Polkadotu sú parachainy (Ethereum to volá shardy). Vďaka technológii nazvanej Substrate sa parachaimon teoreticky môže stať akýkoľvek ďalší blockchain. Polkadot tak spája nekompatibilné kryptomenové technológie a vytvára z nich jednu obrovskú platformu.

Aj preto ho mnohí označujú za Ethereum killera. I keď, výhoda Polkadotu je niekde inde a Ethereu v podstate priamo nekonkuruje. Najnovšie sa vytvoril HYPE okolo projektu vďaka Rococo parachain testnetu:

Medzi ďalšie pozitívne faktory hrajúce v prospech Pokladotu patria aj problémy Ethereum DeFi ekosystému. Transakcie na Ethereum blockchaine sú totiž extrémne drahé a vývoj ETH 2.0 platformy pomalý.

Chcete tipy na zaujímavé kryptomeny? Tu sú tri coiny s obrovským potenciálom do roku 2021:

Tri altcoiny s veľkým potenciálom do roku 2021

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre