Tri altcoiny s veľkým potenciálom do roku 2021

0

Na trhu s kryptomenami to od začiatku roka poriadne žije. Bitcoin už stihol spraviť zisk 12000 $ (25%), všetko to behom dvoch dní stratil a potom zase stúpol, tentokrát o desať tisíc. Na grafe sa síce vytvára formácia prasknutej bubliny, čo môže spôsobiť ďalší prepad (možno až na 18 150 $), no ani to by veľmi nevadilo. Bitcoin je totiž dlhodobo stále bullish a to sa tak skoro nezmení.

Náš komentár k BTC nájdete v tomto článku: Bitcoin opäť stúpa! Čo sa stane, až dosiahne 40 000 $? Je to celé jedna veľká bublina?

Bitcoin je síce fajn, ale čo altcoiny? Nuž, zvyšok trhu s kryptomenami zvykne byť ešte volatilnejší než BTC. Alty väčšinou robia ešte väčšie percentá, a to oboma smermi. V prípade prepadu tak na nich môžete teoreticky aj viac stratiť.

Preto je dôležité neinvestovať do kdejakých shitcoinov, ale držať sa kvalitných kryptomien so silnými fundamentami a aspoň akou takou obchodnou históriou. Na trhu sa to len tak hemží dobre vyzerajúcimi podvodmi, na ktorých ľudia prerábajú milióny. Ak teda chcete nakúpiť niečo iní ako Bitcoin, mali by ste sa držať týchto altcoinov.

Ethereum ETH – decentralizovaný počítač s obrovským potenciálom

1D ETH/USD - Bitstamp
1D ETH/USD – Bitstamp

Ether je druhá najväčšia kryptomena na trhu. V podstate nejde o žiadnu menu. ETH je palivo pre celosvetový decentralizovaný počítač. Ten je , mimochodom, aj po šiestich rokoch stále vo vývoji.

Ethereum 2.0 je revolučná decentralizovaná výpočtová platforma, ktorá umožnila vznik miriády zaujímavých projektov. Hodnota DeFi ekosystému na Ethereu má momentálne hodnotu 22 miliárd dolárov. Kapitalizácia samotnej siete presahuje 140 miliárd dolárov.

Čítajte o Ethereu viac: 3 dôvody, prečo je Ethereum v roku 2021 TOP investícia

Binance Coin BNB – kryptomena od najväčšej burzy na svete

1D BNB/USD - Binance
1D BNB/USD – Binance

BNB je výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo. Tento coin má väčšinou nižšiu volatilitu ako Bitcoin a hlavne s poslednom roku si dobre drží cenu. Má tendenciu menej padať, ale ani zisky nemusia byť také pekné, ako v prípade BTC:

Binance Coin má navyše ako burzová minca veľa rôznych využití. Ak ho držíte v peňaženke na Binance, máte o 50% nižšie poplatky. BNB sa taktiež používa na investovanie do IEO spustených na Binance Launchpade a ďalšie využitia si môžete naštudovať.

Binance je v súčasnosti najväčšia a najlepšia burza na svete. Denne ju využívajú milióny traderov a vyznačuje sa (okrem iného aj) skvelými poplatkami. Ponúka široký výber kryptomien, obchodovanie na páku, má aj platformu s derivátmi, či vlastnú kreditnú kartu.

Vytvorte si účet na Binance cez >>>tento link<<< a k tomu všetkému získate aj doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky

Aave AAVE – Natívny coin druhého najväčšieho DeFI projektu

1D AAVE/USDT - Binance
1D AAVE/USDT – Binance

Na tretie miesto nášho zoznamu sme sa rozhodli zaradiť aj trochu rizikovejšiu a volatilnejšiu kryptomenu. Aave je natívny coin lending platformy fungujúcej na sieti Ethereum. Tento projekt je relatívne nový, no dlhšiu dobu sa drží na popredných priečkach v rebríčku a momentálne sú v Aave smart kontrakte uzamknuté kryptomeny v celkovej hodnote viac než tri miliardy dolárov.

Čo sa týka Aave mincí, jedna momentálne stojí cca 145 $ a v obehu ich cirkuluje 12,2 miliónov. Ako sme spomínali, Ethereum teraz čaká revolúcia v podobe nového 2.0 blockchainu a DeFi projekty z toho budú významne benefitovať. Aave patrí medzi najkvalitnejšie a najvyužívanejšie DeFi aplikácie a očakávame, že v priebehu niekoľkých rokov bude mať mnohonásobne vyššiu hodnotu.

Chcete tipy na ďalšie zaujímavé DeFi projekty? V súčasnosti totiž ide o oblasť kryptomien s najväčším potenciálom! Tu je 5 super tipov:

TOP 5 začínajúcich kryptomien s obrovským potenciálom – neriskujte a stavte na kvalitu DeFi!

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
2 2 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre