Tesla bude musieť opraviť 158 000 áut kvôli chybe v palubnom počítači

0

Teslu čaká pár nepríjemných mesiacov. Veľká časť flotily elektromobilov tohto výrobcu totiž používa nespoľahlivú flash pamäť a mnoho starších Modelov S a X začalo zlyhávať. problém je natoľko veľký, že firma bude musieť opraviť 158 000 áut. Ide o najväčší recall v histórii Tesly.

Podrobné info. nájdete v priloženom videu (hore)

Problém so spoľahlivosťou áut od Tesly

Automobilka od Elona Muska je prvý nový výrobca automobilov, ktorý dosiahol masovú výrobu, po sto rokoch. Ostatní výrobcovia už majú vyladené všetky procesy a produkujú vozidlá, ktoré majú iný štandard spoľahlivosti. Využívajú dekádami overené súčiastky a výrobné procesy.

Aby sa Tesla dostala do tohto náročného biznisu, musela poriadne inovovať a vytvoriť výrobok, ktorý je omnoho lepší, než čo dokáže konkurencia. Bohužiaľ, kvalita týchto revolučných elektromobilov trpí. Je ťažké inovovať a dosiahnuť štandardy, ktoré ostatní dlho vyvíjali a optimalizovali.

Recall 158 000 vozidiel od Tesly nie je prvý, ale ani posledný. Ešte chvíľu potrvá, než tento výrobca dosiahne spoľahlivosť svojich konkurentov.

Viete o tom, že kapitalizácia Bitcoinu nedávno na pár dní prekonala hodnotu automobilky Tesla? Boom sa teraz nekoná iba vo svete elektromobilov. Aj kryptomeny zaznamenávajú exponenciálny rast!

Bitcoin práve dosiahol 41 600 $, už je väčší ako Tesla!

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre