SOL na 250 dolárov. Zdroj: Shutterstock.com/Skorzewiak

Cena Solana (SOL) predĺžila svoj pokles zo 17. septembra, pretože nedávno došlo k významnému výpadku siete. To poukazuje na zvýšené bezpečnostné riziká a zasiahlo to dôveru obchodníkov.

Výmenný kurz SOL/USD klesol až na 13,27 %, na svoje vnútrodenné minimum 133,53 dolára v korekčnom trende, ktorý sa začal po tom, ako 9. septembra dosiahol vrchol blízko 216 dolárov. V dôsledku toho sa cena SOL od svojho doterajšieho stavu prepadla takmer o 40 %, napriek tomu, že za posledných 30 dní sa jej hodnota viac ako strojnásobila.

Výpadok SOL

Spoločnosť Solana podporuje svoje riešenia blockchainu prvej vrstvy ako priamy konkurent spoločnosti Ethereum. Je to hlavne kvôli jej potenciálu zaistiť vyššiu rýchlosť a nižšie transakčné náklady ako popredná svetová platforma inteligentných zmlúv.

Dňa 14. septembra však Solana utrpela prerušenie služby, pričom jej sieť zaplavil nárast transakčného zaťaženia – až 400 000 transakcií za sekundu. Výsledkom bolo, že Solana mainnet beta bol 18 hodín nestabilný. To spôsobilo, že decentralizované aplikácie (dApps) boli nepoužiteľné.

V tweete vydanom 16. septembra Solana sľúbila, že podnikne praktickejšie kroky proti potenciálnym pokusom o hacknutie.

Prečítajte si taktiež – Solana je offline už viac ako 11 hodín – Cena padla už o 29 %!

Býčia vlajka

Napriek cenovej korekcii sa očakáva, že Solana obnoví svoju vzostupnú dynamiku, pretože vykresľuje klasický býčí pattern.

Vzor nazvaný „býčia vlajka” sa vytvára, keď cena konsoliduje v zostupnom kanáli (vlajke) po silnom pohybe nahor. Cena sa nakoniec prelomí nad hornú trendovú čiaru kanála, zvyčajne stúpa až do výšky predošlého rastu.

SOL/USD 4H. Zdroj: TradingView
SOL/USD 4H. Zdroj: TradingView

Nedávna cena Solany viedla k vytvoreniu podobného vzoru vlajky. Výsledkom je, že jej ďalší pokus o prelomenie nad hornú trendovú čiaru kanála by mohol viesť k tomu, že jej cena bude taká vysoká, ako je predošlý trend, ktorý sa pohybuje okolo 107 dolárov. V dôsledku toho by SOL/USD mohol dosiahnuť 250 dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, UNI, SOL, LUNA – počas rastu Bitcoinu altcoiny stagnujú

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre