Laos Krypto Tazba
Laos Krypto Tazba - Zdroj: hwww.shutterstock.com/AlekseyIvanov

Laos povolil ťažbu a obchodovanie s kryptomenami. Ide o zadlženú krajinu na juhovýchode Ázie, ktorá zlegalizovala ťažbu kryptomien, aby mohla profitovať zo zásahu proti ťažbe v susednej Číne.

Môže ťa zaujímať: Uzbekistan – V krajine bude aj naďalej platiť zákaz krypto platieb!

Laos – vhodné miesto pre ťažbu

Kancelária predsedu vlády Laosu tento týždeň uviedla, že šesť spoločností vrátane stavebných firiem a bánk dostalo povolenie začať ťažbu a obchodovanie s kryptomenami, ako sú Bitcoin, Ethereum a Litecoin.

To, že tradične konzervatívna vláda povolila ťažbu a obchodovanie s kryptomenami, znamená značnú zmenu ich postoja, pretože Centrálna banka krajiny ešte prednedávnom varovala spoločnosti a fyzické osoby pred kryptomenami.

Laos má spolu okolo sedem miliónov obyvateľov. Spolu s hydroenergetickým potenciálom (cca 26,5 Gigawattov) je Laos jedná z najbohatších krajín na vodné zdroje v juhovýchodnej Ázii. To sú ideálne podmienky pre výnosnú a udržateľnú ťažbu bitcoinov.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Zlá ekonomická situácia

Povolenie týkajúce sa kryptomien prichádza hlavne preto, že sa, ako tvrdi vláda, v krajine vyrovnávajú so stratou príjmov z cestovného ruchu spôsobenou krízou Covid-19. Na druhej strane sa ale zvýšil dopyt po vodnej energii, čo je zároveň strategický priemysel v krajine. Laos si požičal nemalé peniaze na vybudovanie priehrad na rieke Mekong a jej prítokoch.

Vláda sa zaviazala, že zväčší úsilie v boji proti praniu špinavých peňazí po tom, ako bola  OSN znepokojená situáciou s drogami a kriminalitou v krajine.

Vyjadrenie experta na juhovýchodnú Áziu: ,,Vždy je dôvod sa obávať, keď sa krajiny s nedostatočnými reguláciami začnú zapájať do vecí, ako sú kryptomeny. Hlavne, ak sa do schválenia takto ponáhľajú, určite je potrebné byť na pozore.”

O definitívnych nariadeniach sa bude diskutovať na stretnutí, ktoré bude prebiehať čoskoro.

Čítaj ďalej: Analýza BTC – dominancia mierne rastie, altcoiny zatiaľ klesajú

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre