Bitcoin je v distribučnej fáze. Zdroj: Shutterstock.com/Tarasenko Andrey

Bitcoin vstúpil podľa tejto metriky do fázy distribúcie, čo by mohlo znamenať, že súčasný rastúci trend by mohol čoskoro skončiť a je čas na vyberanie ziskov. Je skutočne ďalšia korekcia za rohom?

Metrika Accumulation trend score nám hovorí, kde sa nachádza cena Bitcoinu. Žltá farba identifikuje distribúciu (hodnota 0) a tmavo fialová akumuláciu (hodnota 1). Aktuálna hodnota metriky je 0,09 čo znamená hlbokú distribúciu.

Bitcoin: accumulation trend score
Bitcoin: accumulation trend score. Zdroj: Glassnode

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: 5 spôsobov, ako získať kryptomeny úplne zadarmo

Bitcoin je v distribučnej fáze

V prvom rade je potrebné identifikovať trend, v ktorom sa Bitcoin nachádza. Aktuálny trend je rastúci. Ak sa na trhu nachádza rastúci trend a v jeho neskoršej fáze sa vyskytne distribučná fáza, väčšinou to znamená, že čoskoro dôjde k vrcholu trendu. Nemusí to však nastať hneď. Napríklad distribučná fáza pri formovaní ATH bola tvorená od februára 2021 do apríla 2021 až dva mesiace, kým spotová cena dosiahla vrchol. Ak by spotová cena rástla a na jej počiatku by sme videli distribúciu, tak vtedy o reverzný signál nejde (júl – október 2021).

S akumuláciou je to presne naopak. Ak sa vyskytuje na začiatku rastu, je to pozitívny znak, ak však trvá dlhodobo, trh môže byť prehriaty. V klesajúcom trende je na jeho začiatku akumulácia bez reverzného signálu, no pri konci klesajúceho trendu ide o pozitívny signál.

Zdá sa tak, že aktuálna distribučná fáza v rastúcom trende predpovedá blížiaci sa vrchol vzostupu, no neurčuje nám, kedy presne sa to stane, a preto spotová cena môže ešte narásť popri dlhodobejšej fáze distribúcie.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin analýza – sme na začiatku veľkého rastu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance