Bitcoin misery index.
Bitcoin misery index. Zdroj: shutterstock.com/oekka.k

Iba pred hodinou sme vás informovali o myšlienkach Goldman Sachs, že cena Bitcoinu bude padať aj naďalej. Dokonca veria, že sa možno dostane až pod februárové minimum (5 922 dolárov). Aj napriek tomu, Bitcoin Misery Index (BMI) naznačuje, že je možno vhodný čas na nákup „kráľa medzi kryptomenami“.

Bitcoin Misery Index

Thomas Lee, Wall Street stratég len nedávno vytvoril nový index, ktorý by mal určovať, kedy je vhodný čas na nákup alebo predaj Bitcoinu. Thomas Lee naďalej verí svojej predikcií, ktorá znela, že Bitcoin bude mať v polovici roka hodnotu 20 000 dolárov. Koncom roka by mala podľa Leeho byť cena za jeden Bitcoin až 25 000 dolárov.

Tip od redakcie: Predikcie ceny BTC v roku 2018

Ako takýto index funguje?

Bitcoin Misery Index sa vyjadruje na stupnici s hodnotami od 0 po 100. Čím je index nižší, tým je väčšia „mizéria“ okolo Bitcoinu, a práve preto je vhodný čas na kúpu. Thomas Lee totiž vidí práve v tých časoch najväčší potenciál na rast ceny tejto kryptomeny, a teda najväčší zisk. Takýto signál vraj prichádza takmer každý rok.

Pri vydávaní tohto indexu sa Lee vyjadril, že akákoľvek hodnota pod 27 je vhodným časom na kúpu Bitcoinu. Pre CNBC povedal:

„Tento index má hodnotiť, ako veľmi sú ľudia vlastniaci Bitcoin „šťastní alebo smutní“.  Posledné štyri razy, keď bol Bitcoin Misery Index pod 27, v priebehu jedného roka, sa cena Bitcoinu znásobila. Keď bolo BMI v štúdiu „mizérie“, vždy v budúcnosti dosiahol Bitcoin veľké zisky.“

V týchto dňoch sa Bitcoin Misery Index (BMI) pohybuje na hranici 18,8. Pre zaujímavosť, naposledy bola hodnota tohto indexu tak nízko v septembri 2011. Konkrétne to bolo 6. septembra 2011 a BMI bola presne na hodnote 18,8.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Záver

Bitcoin Misery Index je veľmi zaujímavým spôsobom zisťovania, či je vhodný čas na nákup alebo predaj Bitcoinu. Avšak, ako sme už naznačili v tomto článku pred malou chvíľou, pri nákupoch a predajoch treba brať do úvahy viac faktorov, nie len jeden index. BMI môže byť jedným z mnohých indikátorov, ktoré vám vedia pomôcť určiť náladu okolo Bitcoinu.

Zdroje:
cnbc.com
ccn.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance