Adresy ETH prudko stúpajú
Adresy ETH prudko stúpajú. Zdroj: Shutterstock.com/sukrit3d

Napriek tomu, že trh s kryptomenami sa strieda medzi červenou a zelenou a snaží sa dosiahnuť vzostupný trend, jedno z jeho hlavných aktív – Ethereum (ETH) naďalej hromadí stovky tisíc nových adries.

Do siete sa pridalo okolo 500 000 nových adries týždenne, čím prekročila 200 miliónov kumulatívnych adries podľa údajov na kryptomenovej analytickej platforme Dune.

Adresy ETH
Adresy ETH. Zdroj: Dune

Vyššie uvedená tabuľka skutočne ukazuje, že celkový počet adries k 6. júnu dosiahol 207 606 780, pretože v posledných mesiacoch pribudlo v priemere 500 000 nových adries týždenne.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: TOP 5 najlepších altcoinov na nákup v júni 2022

Ostatné metriky ETH sú v páde

V rovnakom čase sa celková uzamknutá hodnota (TVL) Etherea v decentralizovaných financiách (DeFi) v máji znížila o 35 %, a to napriek nárastu nových adries. Okrem toho sa výrazne znížila aj jej dominancia v trhovej kapitalizácii, ktorá 6. júna klesla na 17,74 %, čo je najnižšia hodnota od októbra 2021.

Medzitým ethereové transakcie koncom mája klesli na svoje 18-mesačné minimum, keďže ich počet (podľa ich sedemdňového kĺzavého priemeru) bol 30. mája blízko 43 000. 8. júna Glassnode zverejnil, že počet prevodov dosiahol 19-mesačné minimum 41 458 a tento počet naďalej klesal.

V súčasnosti sa Ethereum obchoduje za 1 800 $. Finbold 7. júna predpovedal, že digitálna mena sa bude do 30. júna obchodovať za priemernú cenu 3 140 $. Či sa tieto projekcie naplnia, alebo nie, sa ešte len uvidí.

Mohlo by ťa zaujímať: Megaveľryby ukazujú na toto dôležité znamenie! O čo ide?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance