Ethereum má rekordne nízke poplatky
Ethereum má rekordne nízke poplatky. Zdroj: Shutterstock, Igal Melamed

Transakčné poplatky v sieti Ethereum klesli na rekordne nízku úroveň. Väčšina investorov sa však netvári príliš nadšene. Prečo?

Ethereum s rekordne nízkymi poplatkami

Druhá najsilnejšia sieť vo svete kryptomien častokrát v minulosti čelila kritike za neprimerane vysoké poplatky. Faktom však je, že ide o jednu z najpoužívanejších blockchainových sietí na svete. Tak ako exponenciálne rástli poplatky, tak dochádzalo aj k zvyšovaniu trhovej hodnoty ETH.

Aktuálne sme však svedkami rekordne nízkej úrovne poplatkov. Ide o najnižšie hodnoty od júla 2021. Tento fakt môže byť veľmi významným faktorom pri prechode na Proof of stake. Treba však dodať, že zo strany investorov stále cítiť strach a napätie. Ciele najdôležitejšej aktualizácie pre ETH sú jasné. Rýchlosť, efektivita a najmä nízke transakčné poplatky.

Prečítaj si tiež: 7 znakov, ktoré naznačujú nezastaviteľnosť ekosystému Cardano

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

10-mesačné minimum

Poplatky v sieti ETH dosahujú najnižšie hodnoty za posledných 10 mesiacov. Jednoduchá transakcia teraz stojí 25 gwei v hodnote 1,17 USD a dokonca aj transakcia s vysokou prioritou stojí len 1,21 USD. Prakticky od februára 2022 poplatky neustále klesajú.

Pokles poplatkov v sieti ETH
Pokles poplatkov v sieti ETH. Zdroj: ycharts.com

Ethereum tak môže nadchádzajúci prechod na Proof of stake vystreliť až na 10 000 USD, ale taktiež môže prísť aj veľké sklamanie. A to môže dostať na popredné priečky blockchainy ako Solana či Avalanche. Tie sa totiž považujú za najväčších konkurentov ETH. Okrem toho sú lacnejšie aj rýchlejšie.

Čítaj ďalej: Hard fork Vasil sa blíži – dočká sa Cardano prevratu, alebo blamáže?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance