Ethereum v korekcii. Zdroj: Shutterstock.com/paisalphoto

Po miernom raste začiatkom tohto týždňa trh s kryptomenami opäť stráca dych. Druhá najväčšia kryptomena Ethereum (ETH) dnes opäť klesla a blíži sa k úrovni 1800 $.

To ukazuje, že medvede sa stále držia a hybná sila na začiatku týždňa nebola ničím iným ako súčasťou medvedieho trhu. Výpredaj Etherea by sa mohol ešte zintenzívniť pri pohľade na veľký počet ETH presúvajúcich sa na burzy. Poskytovateľ údajov v reťazci Santiment uviedol:

Ethereum v hodnote 2,21 miliardy $ sa v priebehu minulého týždňa presunulo späť na burzy po dlhodobom období odlivov od augusta 2020. Ide o najväčší počet, ktorý sa presunul späť na burzy od mája 2021.

Ethereum a prílevy na burzy
Ethereum a prílevy na burzy. Zdroj: Santiment

Po silnom výkone v minulom roku vstúpilo Ethereum do masívnej korekcie spolu so širším trhom. Cena ETH sa od začiatku roka obchoduje o 50 % nižšie. Okrem toho ETH tiež stráca svoju dominanciu na kryptomenovom trhu z viac ako 20 % v minulom roku na súčasných 18 %.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin zlomil nový rekord – 9 červených týždenných sviečok v rade

Ethereum – zbavia sa ho inštitucionálni investori?

Správa od CoinShares zo začiatku tohto týždňa ukazuje, že Ethereum stráca dôveru inštitucionálnych investorov. Po ťažkom krachu trhu minulý týždeň sa investori rozhodli zvýšiť alokáciu na iné altcoiny na úkor Etherea. Správa CoinShares uvádza:

Investori zvýšili váhu digitálnych aktív z 0,5 % na 1 %, pretože sa chcú pridať k pozíciám počas poklesu ceny. Prieskum zdôrazňuje rastúcu alokáciu do DOT, ADA a XRP na úkor Etherea.

Zatiaľ čo cenový pokles ETH pokračuje, vývojári sa pripravujú na implementáciu inovácie The Merge na testovaciu sieť Ropsten budúci týždeň.

Mohlo by ťa zaujímať: Vývojári Etherea: „Ak všetko pôjde podľa plánu, zlúčenie sa zrealizuje v auguste“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance