hackerský útok na SushiSwap
hackerský útok na SushiSwap. Zdroj: Shutterstock, Gorodenkoff

Po celkom pozitívnych správach o decentralizovanej burze SushiSwap, prichádza správa, ktorá fanúšikov tejto burzy moc nepoteší. Máme tu ďalší hackerský útok. Boli ukradnuté 3 milióny dolárov v ETH.

Prečítaj si tiež: SushiSwap je jasným lídrom DEX tokenov – 23 % zisk za necelých 24 hodín!

Hackerský úrok na SushiSwap

Útok sa odohral konkrétne na MISO. Ide o tokenovú platformu, ktorá spadá pod decentralizovanú burzu SushiSwap. Prvé odhady a vyjadrenia technického riaditeľa Josepha Delonga ukazujú, že boli ukradnuté prostriedky v hodnote 3 miliónov USD v tokenoch ETH.

Za útokom stojí človek pod pseudonymom AristoK3, ktorý injektoval do siete škodlivý kód. Týmto spôsobom dokázal zneužiť aukciu tokenov NFT, ktorá bola zameraná na automobily. Delong ubezpečil zainteresované strany, že všetky problémy už boli vyriešené.

Môže ťa zaujímať: Denný odliv 1,2 miliardy $ v ETH za jediný deň – porastie cena tokenu?

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Z adresy, ktorú poskytol priamo Delong, vyplýva, že sa hackerovi podarilo ukradnúť 865,1 tokenov ETH. Pri aktuálnych cenách je to hodnota viac ako 3 miliónov USD.

Technický riaditeľ následne požiadal o pomoc burzy FTXBinance, aby mohol získať informácie o KYC. Konkurencia mu však zatiaľ nedokázala vyhovieť. Ak financie nebudú vrátené do zajtrajšieho rána, Delong bude nútený podať oficiálnu žalobu prostredníctvom FBI.

Ako zareagoval token SUSHI? Od prvého zverejnenia informácií o útoku, prišiel pokles až o 9 %. Aktuálne sa cena pohybuje na úrovni 13,185 USD.

SUSHI/BUSD
SUSHI/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre