SushiSwap rastie
SushiSwap. Zdroj: Shutterstock, Vladimir Kazakov

Decentralizovaná burza SushiSwap je aktuálne jasný lídrom s tokenom SUSHI v rebríčku DEX. Tento token vzrástol o 23 % za  necelých 24 hodín.

Prečítaj si tiež: Coinbase podáva žiadosť pre obchodovanie s krypto futures

SushiSwap lídrom DEX

Za posledné štyri mesiace sa cena tokenu SUSHI dokázala výrazne navýšiť. Je to aj vďaka neustále rastúcej popularite decentralizovaných výmenných tokenov DEX. Sushi je aktuálne najvýkonnejším DEX tokenom za dané časové obdobie.

Profity projektov DEX za posledných 24 hodín
Profity projektov DEX za posledných 24 hodín. Zdroj: Messari

Svoj pohľad na túto problematiku priniesol aj analytik sektora DeFi, Kris Kay. Podľa neho je rast SushiSwapu ovplyvnený viacerými faktormi, no ten najdôležitejší je ten, že burza pracuje rýchlejšie ako konkurencia. Platforma sa za posledné obdobie dokázala rozvetviť do viacerých blockchainov, čo v prípade konkurencie zatiaľ nie je možné. Z tohto dôvodu je generovaných viac poplatkov pre svojich používateľov, čím sa zvyšuje perspektíva držby tokenov SUSHI.

Veľký nákupný boom prišiel po oznámení, že sa burza stáva súčasťou Arbitrum.

Škálovanie vo viacerých reťazcoch z 1. a 2. vrstvy má podľa Kaya jednoznačne pozitívny vplyv na rast ekosystému. Ďalším pozitívnym faktorom môže byť aj plánované spustenie trhoviska pre NFT tokeny s názvom Shoyu.

Môže ťa zaujímať: Ethereum na ceste k deflácií prekonáva hranicu 300 000 spálených tokenov

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Cena SUSHI

Burza dokázala úplne s prehľadom poraziť svojich najväčších konkurentov ako napríklad UNI. Za posledný týždeň sú zisky tokenu SUSHI na úrovni 45 %. V porovnaní s UNI, ktorý dosiahol necelých 17 %, je to veľký úspech.

„SushiSwap je v súčasnosti 5. protokol s najvyššími ziskami. Sme však stále na začiatku. Burza dokáže toho oveľa viac, ako sa zdá,” uviedol Kay.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre