Tether razí množstvo USDT
Tether razí množstvo USDT. Zdroj: Shutterstock.com/viewimage

Binance

Dôvera obchodníkov v poslednom čase na veľkých burzách s kryptomenami naďalej rastie, keďže počet používateľských aktivít na týchto platformách prudko vzrástol. S rastúcou úrovňou nákupu a predaja na kryptomenových burzách medzi obchodníkmi s kryptomenami je populárny aj stablecoin Tether (USDT).

Tetherové emisie

Populárny emitent stablecoinov sa pustil do razenia USDT minci. Reaguje tak na rastúci apetít nadšencov kryptomien, ktorí sa snažili premeniť zisky zo svojich doteraz držaných kryptomien na stablecoiny, aby sa vyhli ďalšej výraznej strate v tomto roku.

Od začiatku tohto mesiaca Tether razí veľké objemy USDT, aby zodpovedal požiadavkám obchodníkov s kryptomenami na konverziu. Medzi 24. marcom 2022 a 29. marcom 2022 bolo vyrazených viac ako 1,1 miliardy dolárov. Celkovo Tether v marci vydal viac ako 1,8 miliardy USDT.

Tether razí mince usdt
Tether razí mince usdt. Zdroj: Twitter/Stablecoin Printer

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Prečítaj si tiež – Bitcoin je opäť na vzostupe: Veľryby presúvajú BTC v hodnote 44 miliónov $

Trhová kapitalizácia USDT

Zvýšená aktivita stablecoinov tiež viedla k zvýšeniu trhovej kapitalizácie mince. USDT, ktorý mal 25. marca 2022 hodnotu 80,99 miliardy USD, získal 430 miliónov USD za menej ako tri dni, čím sa jeho celková hodnota pohybuje na úrovni približne 81,42 miliardy USD.

Pri súčasnej trhovej kapitalizácii USDT, naviazanej na približne 81,42 miliardy USD, to znamená, že v obehu je približne 81,4 miliardy USDT mincí, keďže jedna jednotka stablecoinu je viazaná na 1 USD.

Kapitalizácia Tetheru
Kapitalizácia Tetheru. Zdroj: Coinmarketcap.com

Zaujímavé je, že súčasná trhová kapitalizácia spoločnosti Tether pohodlne umiestňuje kryptomenu na tretiu pozíciu v globálnom rebríčku kryptomien, podľa údajov CoinMarketCap.

Stúpa aj pomer stablecoinov Tether na burzách. Táto rastúca tlač Tetheru a rastúca ponuka na burze naznačujú rastúcu úroveň kúpnej sily akumulujúcej sa na burzách.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin analýza – cena ukončila dvojmesačný trojuholník. Toto je ďalší target!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre