Bitcoin bude v EÚ naďalej pokračovať
Bitcoin bude v EÚ naďalej pokračovať. Zdroj: Shutterstock, AlekseyIvanov

Binance

Tak a je to oficiálne. Bitcoin sa dočkal istej úľavy. EÚ totiž odmietla prijať ustanovenia, ktoré by najsilnejšiu kryptomenu obmedzovali.

Bitcoin a Európska únia

Okolo navrhovaných nariadení EÚ sa už viedlo nespočetne veľa diskusií. No zdá sa, že zakázať kryptomeny, ktoré sú postavené na konsenze Proof-of-work, sa neprajníkom nepodarí. Bitcoin teda prežil veľmi dôležitú udalosť a dokonca získal určité úľavy.

Navrhovaný regulačný balík EÚ pre kryptomeny teda nebude obsahovať kontroverzné ustanovenie zamerané na obmedzenie kryptomien typu Proof-of-work z obáv o spotrebu energie.

Mohlo by ťa zaujímať: Čo môžu očakávať hodleri blockchainu Cardano po 30-percentnej býčej rallye?

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Veľkú zásluhu na tomto bode má aj nemecký zákonodarca Stefan Berger, ktorý sa podieľa na regulácii digitálnych mien. Parlament diskutoval aj o sektore NFT a decentralizovaných financií (DeFi). Dôležitou otázkou naďalej ostáva, ktoré inštitúcie by sa mali podieľať na riadení kryptomenového odvetvia.

Čo bude s ťažbou?

Európsky parlament ešte 14. marca odhlasoval v pomere 30 ku 23 jasné a zrejme aj definitívne nie ustanoveniu, ktoré by zakazovalo ťažbu kryptomien typu Proof-of-work.

Podľa údajov Cambridgeskej univerzity z roku 2021 sa Európa podieľa na celkovom ťažobnom výkone BTC približne s 12 až 14 %. Najväčší podiel spomedzi krajín má Írsko a Nemecko. Globálna miera hashovania tak zrejme ovplyvnená nebude.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
najstaršie
najnovšie Najviac hodnotené
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Totalita
Totalita
1 mesiac dozadu

Ani som nečakal, že to prejde. Oveľa väčšie starosti mi robí štvrtkové hlasovanie, kde sa bude rozhodovať o legitimizácii krypto adries, pokiaľ vyberáte krypto von z búrz. To je absolútne choré a šialené.