Tether a Bitcoin
Tether a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/leksiv

Jeden z najznámejších kritikov Bitcoinu okomentoval tretiu najväčšiu kryptomenu podľa trhovej kapitalizácie. Spoločnosť Tether môže aj napriek pochybnostiam dosiahnuť v blízkej dobe úspech.

Tether na hrane pochybností?

Spoločnosť Tether spravuje najväčší stablecoin USDT podľa celkovej trhovej kapitalizácie. Tento projekt sa v minulosti nevyhol viacerým kontroverzným situáciám, ktoré u investorov vyvolali obavy. Tentokrát vyjadril svoj názor na projekt aj známy odporca kryptomien Peter Schiff. Podľa jeho slov je veľmi zvláštne, že USDT nikdy nezaznamenal prepad trhovej kapitalizácie, a to ani vo fáze korekcie. Keďže majú investori strach, Schiff očakáva, že budú svoje prostriedky presúvať práve do tohto stablecoinu.

Po kolapse burzy FTX sa začalo vo veľkom diskutovať o spoločnosti Alameda Research, ktorá je údajne najväčším eminentom Tetheru. Obavy začali narastať po tom, čo USDT 10. novembra klesol pod hranicu 1 doláru. Predstavitelia projektu však tieto fámy okamžite dementovali. Popreli akúkoľvek expozíciu voči spoločnosti Alameda či Genesis. Keďže spoločnosť Tether už viackrát odmietla zverejniť svoje rezervy, nie sú ich vyjadrenia dokázateľné.

Prečítaj si tiež: Scenár, o ktorom nechce nikto počuť. Kam až môže spadnúť cena Bitcoinu?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Spoločnosť Tether v oficiálnom vyhlásení uviedla, že krach FTX pre nich nepredstavuje žiadne riziko. Alameda posielala do spoločnosti americké doláre, za ktoré bol následne vydaný stablecoin USDT. Všetky rezervy spoločnosti sú tak výlučne v rukách Tetheru.

Spoločnosť Tether nemá žiadne nesplatené pôžičky USDT…,“ uvádza sa v oficiálnom vyjadrení.

Napriek týmto vyjadreniam je v prípade stablecoinu USDT na mieste opatrnosť. Ak obchodujete s kryptomenami, aj pri stablecoinoch je rozumné diverzifikovať portfólio.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance