Cardano má klesnúť na 0,25 dolára
Cardano má klesnúť na 0,25 dolára. Zdroj: Shutterstock.com/leksiv

Jeden z najznámejších obchodníkov s futures Peter Brandt nedávno vo svojom tweete predpovedal ďalší významný pohyb Cardana. Údajne by Cardano malo klesnúť až na 0,25 dolára zo súčasnej trhovej ceny.

Cena Cardana formuje dlhodobý klesajúci trojuholník, ktorý sa väčšinou uzatvára poklesom. Po uzatvorení tohto cenového vzoru pravdepodobne dôjde k zvýšenej volatilite, keďže trojuholník je dlhodobý a platný od polovice mája. Support tohto trojuholníka sa nachádza na zóne od 0,41 až 0,40 dolára. Na sieti nedávno prebehol aj hard fork Vasil, čo vyvolalo krátkodobú pozitívnu náladu uprostred dlhodobej korekcie kryptomien. Napriek tomu je dosť možné, že cena nakoniec support neudrží a vytvorí nové minimum.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Cardano nemusí prelomiť support ani v októbri

Aj keď počas formovania trojuholníka cena vytvorila niekoľkokrát rastúci trend, stále nedokázala sformovať ani jedno rastúce maximum. Brandt na to poukázal s odvolaním sa na stále pokračujúcu štruktúru cenového pohybu:

Graf ADA/USD je klasický klesajúci trojuholník a naznačuje možný pokles pod 0,25 dolára, poznamenal Brandt vo svojom tweete.

Naposledy Cardano zaznamenalo cenu 0,25 dolára v januári minulého roka. Grafy ale nie vždy fungujú tak, ako analytici predpovedajú. Brandt urobil podobnú bearish analýzu týkajúcu sa Cardana aj v polovici septembra, pričom zdôraznil rovnaký trojuholník, ktorý stále pokračuje. V reakcii na to zakladateľ spoločnosti Cardano Charles Hoskinson pripomenul Brandtovi, že makroekonomické faktory by mohli zásadne ovplyvniť pohyby cien aktív a je potrebné ich zvážiť.

Aj keď Brandtova predpoveď v polovici septembra stále nevyšla, neznamená to, že nakoniec Cardano neuzavrie trojuholník poklesom. Široký rozptyl rezistencie a supportu dokonca naznačuje, že k ukončeniu trojuholníka nemusí dôjsť ani v mesiaci október. Ak by sme ale predpokladali, že Bitcoin napokon vytvorí nižšie minimum, pravdepodobne by stiahol so sebou aj altcoiny a v konečnom dôsledku by Cardano vytvorilo tiež nižšie minimum.

Mohlo by ťa zaujímať: Dobrá správa pre Bitcoin! Úroveň akumulácie môže odštartovať rast. Dosiahla 7-ročné maximum

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance