Dobré správy pre Bitcoin
Dobré správy pre Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/nuttapon averuttaman

Dočká sa Bitcoin prvých výraznejších úspechov počas dlhodobej korekcii? Úroveň akumulácie totiž dosiahla 7-ročné maximum.

Dobrá správa pre Bitcoin

Akumulácia Bitcoinu dosahuje výsledky, ktoré boli naposledy zaznamenané ešte v roku 2015. Tento ukazovateľ je považovaný za jednu z najpresnejších indikácií rastúceho trendu. Opiera sa oň aj generálny riaditeľ kryptomenovej analytickej platformy CryptoQuant Ki Young Ju. Ten na svojom twitterovom účte zverejnil analýzu Bitcoinu.

Zaujímavosťou tohto ukazovateľa je, že v histórii dokázal s obrovskou presnosťou predpovedať dno BTC. V roku 2015 dosiahla úroveň akumulácie hodnotu 77 %, čiže približne rovnako ako teraz. BTC vtedy dokázal narásť až o 155 %.

Rast BTC v roku 2015
Rast BTC v roku 2015. Zdroj: TradingView

Prečítaj si tiež: „Buďte pripravení, Bitcoin môže po zavedení regulácii zdvojnásobiť svoju hodnotu“ – tvrdí významný americký predstaviteľ

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Názory analytikov sú však stále neisté. Niektorí z nich tvrdia, že sme už dosiahlo dno, iní očakávajú ďalší masívny pokles. Metrika rastúcej akumulácie sa však prikláňa ku skupine optimistických analytikov. Potvrdzuje to aj fakt, že sa Bitcoinu nepodarilo otestovať minimá zaznamenané v polovici júna.

Dobrou správou je aj pokles ponuky Bitcoinu na burzách, ktorá klesla na 4-ročné minimum na úroveň 8,98 %. Tento stav bol zaznamenaný prvýkrát od roku 2018. Pozitívum predstavujú aj dlhodobí držitelia, ktorá držia Bitcoin bez akéhokoľvek pohybu viac ako 6 mesiacov, a to aj napriek negatívnej situácii.

Myslite si aj vy, že sme už dosiahli dno ceny Bitcoinu? O svoj názor sa môžete podeliť v komentári.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance