Bill Gates to dokázal. Vytvoril také veľké bohatstvo, že je to až nemravné. Napriek tomu je viac než pravdepodobné, že Microsoft bude raz prekonaný. Aj on sám už bol zosadený z pozície najbohatšieho človeka na svete, ako ste sa mohli dočítať v 1. dieli. Zaujímavé sú jeho aktíva, ktoré mu za 5 minút vygenerujú pasívny príjem, ktorý by väčšine z nás vystačil na dva roky. Nie je dôležité, čo si o ňom myslíme, dôležité je, že sa od neho môžeme inšpirovať a niečo nové sa naučiť.  

Čo teda stojí za jeho úspechom?

Skúste sa sami zamyslieť a možno vám napadnú aj iné dôvody, prečo tak zbohatol. Budeme veľmi radi, ak sa s nami o nich podelíte dole v komentároch. My ponúkame tri, z ktorých jeden sme už rozobrali v predchádzajúcom dieli.  Išlo o to, že namiesto toho, aby sa venoval formálnemu vzdelaniu, ktoré by mu poskytlo možnosť získať dobre platené zamestnanie, rozhodol sa radšej venovať vlastnému podnikaniu a školu nedokončil.

Videl príležitosť tam, kde iní nie

Uvidel príležitosť, ktorá mu bola ponúknutá a dokázal to využiť vo svoj prospech. To je ten rozhodujúci moment, ktorým sa odlíšil od všetkých ostatných ľudí. V daný okamih boli isto aj iní talentovaní ľudia, ktorí by dokázali vytvoriť podobný program, ale väčšina z nich to neurobila alebo jednoducho neoslovovali tých správnych ľudí a nedokázali svoj produkt adekvátne predať.

Z tohoto dôvodu sa domnievame, že práve schopnosť vidieť príležitosť a chopiť sa jej, je jedným z troch rozhodujúcich momentov, ktoré stoja za úspechom Billa Gatesa a samozrejme aj iných boháčov. Právom teda patrí do našej top 3. V prípade Billa G. to bol začiatok počítačov, ktoré potrebovali nejaký software, on ho dokázal vytvoriť a úspešne predať.

Aj predať Bitcoin v zisku je umenie. Podľa tejto nemeckej banly však postačí poriadne HODLovať!

Robil presne tú vec, ktorá ho baví najviac

Toto je taká nenápadná drobnosť, nad ktorou by väčšina ľudí mávla rukou. Napriek tomu veríme, že význam toho – robiť presne to, čo vás baví a pre čo žijete, je obrovský. Bill Gates mal to šťastie, že najväčšia príležitosť, aká sa mu kedy mohla naskytnúť, na neho zamrkala práve v oblasti počítačového softwaru, teda v tom, pre čo mal nepochybne obrovskú lásku a vášeň.

Vďaka tomu sa mohol venovať niečomu, čo ho bavilo a do čoho sa určite nemusel nútiť, ale práve naopak. Tretí v poradí a posledný z nami ponúknutých vecí, ktoré sa od dnešnej osobnosti môžete naučiť, je, aby ste sa pokúsili zistiť, čo je váš “software” – teda tá vec, ktorá vás neopísateľne baví a ktorej by ste sa pokojne mohli venovať aj zadarmo.

Konšpiračné teórie na záver

Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše, Bill Gates je tajomný Satoshi Nakamoto, …teda, možno. Po prečítaní predchádzajúcej vety mohlo niekomu z vás zaskočiť alebo ste spadli zo stoličky. Za to sa ospravedlňujeme, chceli sme vás iba trošku podpichnúť. Samozrejme nikto nemôže s určitosťou povedať, kto je Satoshi Nakamoto, tvorca Bitcoinu. Existujú aj iní kandidáti… ale, Bill Gates, resp. ním vytvorený tím, teoreticky môže byť Satoshi Nakamoto. Satoshi používal Windows, vyťažil okolo miliónu BTC, na ktoré doposiaľ nesiahol a bol to programátor.

Bill Gates je určite dosť schopným programátorom a team leaderom na to, aby podobný projekt dokázal zorganizovať a udržať pritom svoju identitu ako tvorca v tajnosti. Dokonca, ako jeden z malého množstva ľudí nemá najmenší dôvod predávať ani jediný BTC. A nezabúdajme, že je dlhodobým priaznivcom digitálnych mien, aj keď sa občas môže zdať, že si dáva pozor, aby to nebolo príliš očividné. O Bitcoine však povedal, že je lepší než fiat peniaze. Tak čo myslíte, môže to byť pravda?

Dnešný článok vám nevykúzli miliardu zdarma, ale aj napriek tomu veríme, že si z neho odnesiete aspoň čiastočné porozumenie toho, čo umožnilo Billovi Gatesovi získať také bohatstvo a kto vie, možno vám to pomôže k tomu, aby ste napríklad robili niečo, čo vás baví alebo využili príležitosť, ktorá sa už nemusí opakovať.

Zdroje:
pentaprison.wordpress.com
cnews.cz
digimeny.cz
cs.wikipedia.org