Témou dnešného článku bude príbeh jedného z najbohatších ľudí našej planéty Billa Gatesa. Ako obvykle si položíme niekoľko otázok. Predovšetkým nás bude zaujímať, ako to ten Gates urobil? A ako veľký vlastne jeho majetok je? Samozrejme spomenieme i firmu Microsoft a to, čo tento celkom nenápadný chlapík zanechal celému svetu. V závere si nemôžeme odpustiť aspoň jednu konšpiračnú teóriu.

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.

Aký veľký je Gatesov majetok?

To je pravdepodobne prvá otázka, ktorá väčšinu ľudí napadne. Nebudeme teda chodiť okolo horúcej kaše, alebo predstierať, že peniaze nikoho nezaujímajú. Opak je samozrejme pravdou. Bill Gates bol dlho považovaný za najbohatšieho človeka planéty. Momentálne sa jeho majetok pohybuje niečo cez 91 miliárd dolárov, čo ho radí na druhé miesto hneď za šéfa Amazonu, Jeffa Bezosa, ktorému sa podarilo prekonať hranicu 100 miliárd USD.

Koľko Gatesovi jeho investície zarábajú? Odhaduje sa, že zatiaľ čo priemerný občan SR zarába okolo 1000 € mesačne, Bill Gates zarába asi 7000 € za minútu, a ani nemusí pohnúť prstom. O príjmy sa totiž starajú jeho aktíva.

Softwarový gigant – Microsoft

Ako iste viete, Bill Gates je spoluzakladateľom spoločnosti Micro-Soft, z ktorej sa neskôr stala Microsoft Corporation. Túto spoločnosť založili s kamarátom Paulom Allanom potom, čo vytvorili program pre počítač Altair 8800 a dostali svoju prvú obchodnú ponuku. Dnes je Microsoft spájaný predovšetkým s operačným systémom Windows, ktorý je tu s nami už viac ako 30 rokov a po väčšinu tohto času vládne počítačovému svetu.

Čo teda stojí za jeho úspechom?

V nasledujúcej časti vám zhrnieme 3 pozoruhodné veci, ktoré možno stoja za tým, čo mu (samozrejme okrem šťastia, talentu a tvrdej práce) prinieslo taký úspech. Najskôr vás však musíme upozorniť, že sa nám všetko do článku nezmestilo a budeme preto musieť druhú časť odložiť. Ako sme vás už informovali tu, články o pozoruhodných osobnostiach budú mať 2. diel iba v tom prípade, že oň prejavíte záujem. Ak teda chcete pokračovanie, oznámte nám to prosím do komentárov pod článkom. Chceme vám totiž ponúkať iba taký obsah, o ktorý máte záujem.

Nedokončil školu

Hovorievali vám v detstve vaši rodičia, aby ste sa snažili mať dobré známky a dokončili školu, pokiaľ chcete byť úspešní? Omyl. Nie je úplne isté, či ide o náhodu alebo náznak toho, ako školy odpudzujú skutočných velikánov, ale Bill Gates, a nie je zďaleka jediný, školu nedokončil.

Ťažko to zdôvodňovať tým, že nebol dobrý študent. Veď už od detstva čítal toľko knižiek, že mu jeho otec musel zakazovať čítať pri jedle. V minulom dieli sme sa venovali géniovi Nikolovi Teslovi, ktorému otec rovnako zakazoval čítanie, a preto Tesla čítal tajne, často i celú noc pri sviečke (vtedy ešte elektrinu nikto doma nemal). Gates odišiel z Harvardu v 3. ročníku, Tesla sa pohádal s významným profesorom pri prednáške o elektrickej energii a bol vylúčený. Podobne dopadla i celá kopa ďalších priekopníkov. Zdá sa, že títo ľudia skrátka prerástli svojich učiteľov. Ak to teda dokážete tiež, vaše šance na úspech a bohatstvo sa o niečo zvýšia.

Zbohatnúť by ste mohli aj na nadchádzajúcej altcoin rallye. Ale musíte byť pripravení!

Zdroje:
www.forbes.com
zahranicni.eurozpravy.cz
cs.wikipedia.org
astrohled.cz

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

6
Leave a Reply

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
LiborLeonamichaljbksaHeno Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Marcel
Guest
Marcel

poprosim clanok 2 🙂 Marcel

Heno
Guest
Heno

Urcite pokracovanie

jbksa
Guest
jbksa

tiež mi zakazovali čitať tak som si vyrobil „čelovku“ a čital som pod perinou v noci :DD miliardár niesom ale mam sa dobre 😉

michal
Guest
michal

jasne pokračovanie

Leona
Guest
Leona

Pokračování článku by bylo super. 🙂

Libor
Guest
Libor

To akože tá „prvá časť“ bol nejaký článok o Gatesovi ? To ste mohli rovno sa opýtať jednou vetou, či chceme článok o Gatesovi ? A nie kamuflovať akože prvou časťou o ničom, keďže Gates vám akosi „nevonia“ ako krytocelebrita a bolo by asi blbé si z neho robiť srandu ako Warrena Buffeta. Len pekne píšte o Gatesovi, keď už tu vychvaľujete kadejakých krypto pseudo podnikateľov.