Kryptotrh sa neustále vyvíja a expanduje, hoci pri pohľade na súčasné ceny kryptomien to tak možno nevyzerá. Kryptobúrz je dnes viac ako 250 a stále pribúdajú. Ktorá je však tá správna pre vás? Vybrať si nie je jednoduché, ako sa vraví, čert aby sa v tom vyznal. Zaujímavé riešenie tohto problému ponúka spoločnosť Hacken. Je to portál Crypto Exchange Ranks (CER).

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Nový hodnotiaci portál

Ukrajinská spoločnosť Hacken spustila svoj nový portál Crypto Exchange Ranks (CER), ktorý poskytuje hodnotiaci nástroj pre kryptoburzy typu all-in-one. CER umožňuje porovnávať viac ako tucet kryptobúrz (v súčasnosti je ich 18). Portál v reálnom čase vyhodnocuje dáta o arbitráži, likvidite, zhode, spoľahlivosti a bezpečnosti.

Môže vás zaujímať: Ako ľudia vnímajú kryptomeny v roku 2018

CER má za cieľ hodnotiť kryptoburzy

Crypto Exchange Ranks bol oficiálne spustený v pondelok 18. júna. Táto služba umožňuje používateľom prístup k širokej škále metrík pre veľké burzy v rámci ekosystému kryptomien. Beta verzia platformy CER obsahuje kontrolný panel pre porovnanie kryptobúrz spolu s kartami na zobrazenie likvidity a arbitráže.

Aj keď nie sú v beta verzii aktivované všetky funkcie, tie, ktoré sú v prevádzke, fungujú dobre a poskytujú užitočné nástroje pre obchodníkov. Anton Kaminsky, riaditeľ pre obchodný rozvoj Crypto Exchange Ranks, povedal pre News.Bitcoin.com, že ich cieľom je vytvoriť sofistikovaný nástroj pre kryptoburzové rebríčky a ušetriť čas a úsilie všetkých účastníkov trhu.

Konkurenčné web stránky

Kým platformy ako Coinmarketcap poskytujú len určité údaje o burzách, ako napríklad 24-hodinový objem, CER zaujal iný prístup. Stránka, ktorá bude zo začiatku bezplatná, skenuje knihu objednávok každej burzy v reálnom čase. Umožňuje tiež používateľom porovnávať ceny každej mince na piatich burzách, zobraziť agregované objemy až pre päť kryptobúrz a skontrolovať bilancie hot a cold peňaženiek jednotlivých búrz.

Ako CER môže ovplyvniť kryptoburzy

Je pravdepodobné, že väčšina obchodníkov sa nebude zaoberať ratingom zabezpečenia búrz proti kyberútokom, ale existencia takýchto nástrojov môže motivovať burzy na zlepšenie svojich služieb v oblasti bezpečnosti. Dmitriy Budorin, generálny riaditeľ spoločnosti Hacken a tvorca platformy povedal, že kryptoburzy sú chrbticou celej novej kryptoekonomiky, pričom verí, že CER prispeje k jej zdravšiemu rozvoju.

Na záver

Uvidíme, ako sa podarí realizovať všetky plány, ktoré spoločnosť Hacken predstavila. V každom prípade stránka CER už dnes prináša zaujímavý pohľad na kryptoburzy. Myslím, že stojí za to zoznámiť sa s ním.

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj:  https://news.bitcoin.com/