Ontology development

Zaujíma vás dianie okolo projektu Ontology ? Nepíšeme o tomto projekte často a stále je pre niekoho možno veľkou neznámou. Pripravili sme si preto pre vás aktuálny súhrn zaujímavých noviniek. Začneme plánmi na tento rok, cez najnovšie partnerstvá až po novú NFT kampaň.  

Začne sa postupne zvyšovať volatilita? – Veľryby sa prebúdzajú – Môžeme sa tešiť na zvýšenú volatilitu?

Aristotle 2020

Svoj tohtoročný plán Ontology zabalilo do balíka, ktorý nesie názov Aristotle 2020. Hlavnými technologickými bodmi, ktorým sa chce Ontology v tomto roku venovať sú cross chain, virtuálne mašiny (VM), oracles, layer 2, ONT ID a ONTO. Tiež treba spomenúť napríklad plán sprístupniť anonymné transakcie a blockchainové hlasovanie.

Niektoré body už Ontology stihlo rozpracovať. Napríklad došlo k vydaniu Wasm-JIT na testnet. Ontology testovalo výkonnosť oproti EOS Wasm a údajne Ontology Wasm-JIT dosahuje značne lepší výkon. Pre vývojárov je dostupný link na test – tu. Rýchlejšia kompilácia a spustenie kódu vytvára pre budúcich vývojárov atraktívne prostredie. V podstate Ontology chce čo možno najviac zjednodušiť programovanie pre vývojárov. Multi-VM s funkcionalitou Wasm-JIT podporuje programovacie jazyky Python, Rust, C++ a C#. Výsledkom toho je, že kontrakty spustené na mainnete môžu spolu bezproblémovo komunikovať.

Čo sa týka oracle, ešte v decembri sme informovali, že Ontology nadviazalo spoluprácu so spoločnosťou Chainlink, ktorá sa priamo na oracle špecializuje. Ontology teda chce sprístupniť podporu oracles na svojom blockchaine v tomto roku práve v spolupráci s Chainlinkom. Viac informácií o partnerstve v našom článku – Ontology a Chainlink spájajú sily – Prinášajú smart-kontrakty pre obchodné modely.

ontology roadmap

Nedávne partnerstvá

Ontology bolo po minulé roky známe svojimi partnerstvami. V tomto roku sa podarilo uzavrieť partnerstvo napríklad s MicroWorkers. Predmetom partnerstva je, že MicroWorkers aplikujú ONT platby cieľovej skupine freelancerov práve vďaka nízkym poplatkom a instantným prevodom. Pracovníci budú môcť využiť ONTO aplikáciu na prijímanie a posielanie platieb. Tiež budú môcť pomocou ONT ID bezpečne ukladať na blockchain históriu svojho účtu a reputáciu.

Ktoré sú to kryptomeny? – McAfee nazval Bitcoin bezcenným! Po novom si obľúbil a ospevuje tieto 3 kryptomeny

Ďalším partnerstvom je partnerstvo so spoločnosťami Kingdom Trust a Accomplice. Cieľom je spolupracovať na spoločnom riešení úschovy a správy krypto aktív.

NFT kampaň

NFT (non-fungible token) je unikátny nenahraditeľný token. V praxi sa bežne používa ako zberateľský predmet v dAplikáciách ako napríklad CryptoKitties alebo Hyperdragons. Ontology sa počas roka 2020 chce viacej venovať aj NFT tokenom. Dôkazom je, že posledný update mobilnej peňaženky ONTO má podporu správy NFT tokenov viacerých blockchainov.

Koncom marca Ontology ohlásilo NFT 2020 kampaň, počas ktorej môžu používatelia zberať unikátne NFT tokeny a pomocou nich na konci roka odomknúť tzv. „ONTO 2020 Treasure Box”. Detaily, čo bude táto odmena obsahovať ešte neboli zverejnené. Počínajúc aprílom, každý mesiac až do konca roka bude vyhlásená úloha a po jej splnení používateľ dostane za daný mesiac príslušný NFT token. Na odomknutie finálnej ceny je potrebné vlastniť v peňaženke všetkých 9, teda treba splniť všetky úlohy. Viac informácií a podporu nájdete na oficiálnom česko-slovenskom telegrame.

Ontology Global Community Contributor (GCC) program

Ešte vo februári sme informovali o možnosti zapojiť sa do tohto programu a získať nemalé odmeny. Pre viacej informácií si prečítajte článok – Ontology GCC program – pomôžte a dostanete zaplatené.

Čo čítať ďalej ? Určite si nenechajte ujsť aktuálne správy:

SPRÁVY – Na Wall Street už dávno vedeli, že sa chystá koronavírusová pandémia – V Indii rastie záujem o nákup BTC

Zdroj:
medium.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance