Bitcoin uzavrie posledný kvartál pozitívne
Bitcoin uzavrie posledný kvartál pozitívne. Zdroj: Shutterstock.com/Lucas Rodrigues Miguel

Podľa štatistiky CryptoRank Bitcoin ukončil tretí štvrťrok s poklesom o 2 % viac v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom. Začiatok posledného kvartálu ale naznačuje možný bullish pohyb a uzatvorenie posledných troch mesiacov v zelených číslach.

Od roku 2013 klesol Bitcoin v poslednom štvrťroku iba trikrát, konkrétne v roku 2014, 2018 a 2019. Všetky ostatné posledné štvrťroky Bitcoin uzavrel pozitívne, niekedy dokonca aj o pár stoviek percent vyššie. Aj posledný rok, keď sa obracal trend Bitcoinu, dokázala cena hlavnej kryptomeny počas posledného kvartálu narásť o 5,6 %.

Willy Woo vo svojom nedávnom tweete upozornil, že súčasná štruktúra trhu je neporovnateľne odlišná od toho, čo bolo predtým. Podľa Willyho Bitcoin stále nezažil veľké výpredaje a na trh prišlo veľké množstvo heďžových fondov. Analytik tým naznačuje, že priestor na ďalšie poklesy tu stále je a treba sa mať na pozore.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin je dlhodobo stále v korekcii

Bitcoin sa stále nachádza v dlhodobej korekcii, a to aj napriek tomu, že by mohol posledný kvartál uzavrieť pozitívnejšie ako tie predošlé v roku 2022. Rastúci trend je definovaný vyššími maximami a vyššími minimami. Bitcoin od svojho historického maxima z novembra 2021 nedosiahol ani jedno dlhodobé rastúce minimum, ani maximum. Posledné maximum je na hladine 25 400 dolárov. Ak by sa cene podarilo prekonať túto hladinu, bol by to prvý náznak otočenia dlhodobého trendu.

Súčasná korekcia v najnižšom bode dosahuje iba 75 %, čo je najmenšie číslo spomedzi všetkých majoritných korekcií, ktoré vznikli v minulosti. Navyše, cena hlavnej kryptomeny sa po prvýkrát v histórii obchoduje v pásme predošlého rastúceho trendu. Globálna situácia vo svete tiež neprospieva rizikovým aktívam, čo znamená, že dlhodobý rastúci trend je zatiaľ v nedohľadne, a to aj napriek tomu, že posledný kvartál nemusí byť taký bolestivý.

Mohlo by ťa zaujímať: Mediálna kryptomenová kauza? Schiff ostro kritizuje Saylora, ktorý údajne manipuloval Bitcoinom!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance