Experti očakávajú ďalší pokles Bitcoinu
Experti očakávajú ďalší pokles Bitcoinu. Zdroj: Shutterstock.com/Shivak Ghale

Bitcoin sa od dosiahnutia najnižšieho minima 17 600 dolárov pohyboval bokom a snažil sa udržať zónu 20 000 dolárov ako support. Táto štruktúra ale čoskoro bude ukončená, a preto mnohí špekulujú nad ďalším pohybom hlavnej kryptomeny. Odborníci predpovedajú, že pred nami je ďalšia korekcia, ktorá by mohla spôsobiť vytvorenie ďalšieho nižšieho minima.

Bollinger bands je v súčasnosti varovným signálom, ktorého pásmo sa zúžilo na najmenšie rozpätie od roku 2020. Takýto úzky interval je predzvesťou vysokej volatility a za posledný rok nastal iba 5-krát. V štyroch z týchto prípadov cena Bitcoinu klesla počas nasledujúcich 20 dní o približne 16 %. V poslednom prípade Bitcoin vzrástol v októbri 2020.

Bitcoin: Bollinger Bands
Bitcoin: Bollinger Bands. Zdroj: TradingView

Na obrázku vyššie môžeme vidieť dve modré a jednu oranžovú krivku. Bollinger bands je obálkový indikátor priamo na cene, pričom platí, že ak sa cena vychýli z tohto pásma, čaká ju buď lokálne maximum, alebo minimum a spätne sa vráti do pásma. Vrchnú časť nazývame horná obálka a spodnú časť dolná obálka.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin pôjde na nové minimum

Odborníci zdôrazňujú, že úzke pásmo Bollinger bands je znakom toho, že Bitcoin čaká vysoká volatilita v blízkej budúcnosti. Pravdepodobne pôjde o ďalší pokles ceny. Globálny kryptomenový trh sa obchoduje za podmienok vysokej volatility v dôsledku zvýšenej korelácie s tradičným trhom.

Odkedy Bitcoin vytvoril historické maximum v novembri 2021, z globálnej trhovej kapitalizácie kryptomien boli vymazané približne 2 bilióny dolárov. V najnižšom bode Bitcoin klesol od maxima približne o 75 % a zdá sa, že opäť bude túto zónu kontaktovať. Správa naznačuje, že v blízkej dobe pravdepodobne nastane pokles.

Prečítaj si tiež: Táto spoločnosť začína kontrolovať celý kryptomenový trh!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance